Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén felvettek, alap/nappali/á...

Idén felvettek, alap/nappali/államira, ez volt a harmadik helyen, sajnos csak ide sikerült, ha idén halasztok egy évet, és itthon maradok, akkor 2010. februárban, beadhatom a jelentkezésemet? (folyt. , lent)

Figyelt kérdés
azokra a szakokra ami az első két helyen volt idén a sorrendemben, alap/nappali/államira? (persze úgy, hogy közben halasztást kértem attól az intézménytől ahová idén felvettek. )
2009. aug. 13. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Beadhatod. AMikre csak akarod, ugyanazokra is .

JAvíthtasz érettségin, szintelemőlzhetsz, nyelvizsgázhtazs, gyükjthetsz pontot ezaaltt.

2009. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És, hogyha elkezdem idén, ugyanúgy bejárok nappalisként, teljes egészében tagja vagyok a egyetemnek, akkor nem adhatom be februárban alap/nappali/államira oda ahova eredetileg szerettem volna jelentkezni?
2009. aug. 13. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Huu

te aztán tele vagy kérdésekkel


De igen, akkor is, sőt kettőre is járhatsz egyszerr- elvileg-


Más kérdés, hogy hogy oldod meg ütközéseknél. ( max egyik levelezőn - hétvéégn )


De igen, lehet olyat, hogy jársz és közben :)

2009. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak azt ne feledd, hogy csak 1 diploma államilag támogatott! Elvileg, ha az egyikre jársz 2 félévet, majd abbahagyod, az a két féléved elveszik a másikból, és költségtérítéses lesz, két félévig.... A BSc rendszer előtt legalábbis így volt. Most lehet, hogy az állami finanszírozott helyett az egyetem támogat arra a két félévre, de érdemes utánanézni, mielőtt így döntenél. Ha halasztod ezt az évet, akkor nem számít bele sehova, az biztos.
2009. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, Igen úgy gondoltam, hogy államira járnék,most lemenne a két félévem, és amennyiben felvennének államira ahova eredetileg szerettem volna menni idén(és lehetséges a jelentkezésem) akkor otthagynám azt az intézményt, ahová jártam,(azaz amit most kezdek el szeptemberben) de, abban az esetben ha nem vennének fel jövő tavasszal, ott folytatnám a tanulmányaimat.
2009. aug. 13. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen szakra vettek fel és mire szeretnél majd átmenni?
2009. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bölcsészre vettek fel, de a jogi kart szeretettem volna jobban... Tehát, mindegy a szak, mert ugye szakváltás nem lehetséges, mert két külön karon, külön intézményben található.
2009. aug. 14. 10:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát én igazából most arra vagyok kíváncsi, hogyha halasztok (Közben ugye beiratkozott tagja vagyok az egyetemnek (A/N/államin) akkor ha februárba beadom, oda ahová idén nem sikerült(A/N/Á)de most sem vennének, fel, akkor szeptembertől ugyanúgy elkezdhetném azt a szakot mint idén, amit halasztottam...?
2009. aug. 14. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen elkezdheted jövő szeptembertől azt a szakot, amit most halasztani akarsz, ha esetleg tényleg nem vesznek fel a másik helyre, ahova szeretnél menni. Ez így van,ahogy leírtad.
2009. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!