Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvesznek majd...

Szerintetek felvesznek majd az orvosira? ( Kérlek írjatok)

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.es és majd orvosira szeretnék menni. Év végén jeles átlagom volt csak nyelvtanból voltam 4-es. Az éven is ilyesmi bizonyítványra hajtok és meg szeretném csinálni angolból a középszintű nyelvvizsgát az éven. A németet 1 éve tanulom azt pedig még meglátom hogy sikerül-e lerakni. Mindenféleképpen bioszból és kémiából akarok majd emeltszintűzni. És még emellett van egy ecdl vizsgám. Ezért jár plusz pont?

Az orvosira hány ponttól vesznek fel államilag támogatottra? és hogyan lehet még plusz pontokat szerezni?

Előre is köszönöm.



2012. nov. 10. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Felvételin a 11-12 év végi jegy illetve az érettségi számít. Nyelvvizsga és emelt érettségiért kaphatsz plusz pontot.

De itt minden kérdésedre megtalálod a választ:

[link]

Plusz pontok:

[link]

2012. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Többletpontokat sehogy sem lehet már szerezni, mivel a két emelt szintű érettségivel már megvan a maximális +100pont. ECDL vizsga egyébként sem számítana.

A ponthatárokat a felvi.hu-n meg tudod nézni, Pestre min 440 pontot érdemes összeszedni, Szegedre 425-430 körül, Pécs és Debrecen pedig 415-420 körül. De ez évente változhat akár 10 (vagy több) ponttal is.

2012. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

én idén szeptemberben kezdtem az orvosit budapesten, állami finanszírozásban. Gimnáziumban kb pont ugyanolyan jegyeim voltak mint neked.

idén lesz az első alkalom, hogy 2 tárgyból is kötelező az emelt szintű érettségi, úgyhogy a ponthatárok is biztosan lejjebb fognak araszolni. Ami fontos, hogy tanulmányi pontokból legyen meg a maximum. igazán nem nehéz azt elérni, illetve az alap érettségi pontokból is legyen neked viszonylag sok (a 200-ból 180 legalább). Ezen kívül a biológia és kémia százalék értékei számítanak (abból 165-170 előnyös lenne), és akkor már meg is van minden szükséges pont, mert a 2 emelt szintért kapsz 100 plusz pontot, és akkor nyelvvizsgával már nem is érdemes foglalkozni, mert azzal se szerzel több pontot. A fent leírt eredményt nem nehéz elérni, és így lesz 445-450 pontod, ami bőven elég bárhová.

Viszont arra mindenképp figyelj, hogy csinálj valamelyik tárgyból előrehozott érettségit, mert különben nem lesz jó vége ha abban a májusban egyszerre mindent kérnek tőled számon.

sok sikert!

2012. nov. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat sokat segítettetek :) Amúgy én Debrecenbe készülnek nem tudjátok hogy ott hány ponttól vesznek fel államilag támogatottra?
2012. nov. 11. 15:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Most látom hogy írtátok a ponthatárokat csak azt nem vettem észre bocsi :d és köszönöm még egyszer :)
2012. nov. 11. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!