Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök szakirányok....

Imre Pál kérdése:

Villamosmérnök szakirányok. Melyik legyen? Villamosenergetika, Automatizálás, Híradástechnika.

Figyelt kérdés

Melyik mennyire keresett? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Milyenek a lehetséges fizetések?

Melyikben mekkora gazdasági jővő, gazdasági potenciál van?

Egyszóval leginkább melyiket éri meg választani?



2012. nov. 15. 17:11
1 2
 1/11 A Tengerész ***** válasza:
100%
Előrebocsátom, nem tudom a frankót. Ilyen kérdésre nem is lehet tuti választ adni. De úgy gondolom az informatika alapú képzés már túltöltött. A "villanyt" viszont még jó darabig erőművekben fogják előállítani, transzformálják, vezetéken továbbítják, szóval a villamos energiaellátásnak szüksége lesz még sokáig szakemberekre. Szóval én az elsőt választanám, ráadásul nem annyira átjárhatatlan (legalábbis az én időmben még nem volt)a szakágak közti válaszfal. Viszont ahogy nézem jelenleg jövője hazánkban semminek nincs. De ha mégis valami alakulna annak megintcsak legnagyobb az esélye, hogy energetika vonalon lesz először. Mert ha mondjuk megindul az ipar (adná Isten!)azonnal hozzá kell nyúlni az elavult erőműparkhoz.
2012. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Érdekes dolgokat mondtál. Megfontolom.
2012. nov. 17. 21:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Az automatika szakágról (szabályozástechnika) egyébként mit tudsz mondani?
2012. nov. 17. 21:43
 4/11 masni1 ***** válasza:
81%
Szia!!! Én gépész vagyok, Apám erőátviteles ( Vill mérn ), de ha most kezdenénk, mindketten az automatizálást választanánk! ( Ja én csaj vagyok ) Ez a legsokoldalúbb, amivel minden villannyal kapcsolatos területen el tudsz helyezkedni. A villenergia jórészt adminisztratív munka!!!
2012. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Adminisztratív munka?! Ezt nem nagyon értem.

Akkor miért vezetékméretezéseket, transzformátorok, védelmek, stb. dolgokat tanítanak? Biztos ugyanarról beszélünk?

2012. nov. 20. 12:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Masni1!


Miért választanál mást a gépészmérnök helyett? Jobb a villany vagy a mechatronika? Azért kérdezem, mert én is gépésznek tanulok. Csak érdekel, h neked mi a véleményed.

2012. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gépészmérnök helyett választana mást, csak a szakirány helyett
2012. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én olyat szeretnék megtudni, akár a kérdezőtől is, hogy az, aki az integrált áramkörökkel,forrasztgatásokkal foglalkozik, az milyen szakirány a villamosságiban?
2014. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Mikroelektronika és elektronikai technológia.
2014. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Paczalos István ***** válasza:
75%

Jó kérdés hogy melyik szak. Mindegyikben nagy a lehetőség.

Automatizálás: Ha van egy kis affinitásod az IT vonalhoz és nem restellsz csavarhúzót ragadni, akkor 30-35 éves korodra zokszó nélkül 700K körüli bruttód van alapbérben. Viszont ha átlagos PLC/robot/cnc mérnök vagy, ne várj túl sokat...

Energrtika: EON, ELMÜ, MVM valamint nagyobb cégek folyamatosan keresik az energetika ági kollégákat. Ez nem olyan dinamikusan növő fizetésekkel jár de ha rendesen bedolgozod magad akár a nyugdíjig is ott lehetsz szép lassan felfelé haladva a létrán.

Hiradástechnika: Háát.. Igazából nem nagyon hallottam túl sok sikersztorit a tavaszmezős kollégáktól, illetve igen, de csak azoktól akik 1000-2000km-el nyugatabbra dolgoznak.


Azt viszont nagyon fogadd meg, ha automatizálásra mész, akkor a PLC programozást nagyon keményen vedd, és ne csak az automatika kurzuson felszedett morzsákkal kezdj, mert az kb utcasöprésre elég. No meg a TDK és egyéb helyeken kezdd el építeni a kapcsolati tőkédet, mert az nagyon sokat tud dobni a kezdeten.


Pista ( Kandós VM )

2017. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!