Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányadik osztálytól nézhetik...

Hányadik osztálytól nézhetik az egyetemek/főiskolák az év végi jegyeiket a 12/13-as 9. -es diákoknak?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hoztak egy új törvényt csak nem találom, hogy mostmár nem csak a 11. - 12.-es évvégi jegyeket nézhetik hanem ..? Ezt nem tudom hogy mostmár hanyadik évtől nézik a jegyeket?

2012. nov. 16. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenek, hogy hallottam soha nem igazak. Nem nem nézik csak a 11-12. év végi jegyeidet.
2012. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az adott tárgyból a két utolsó évet nézik, amikor tanultad.

Ez ugye általában 11-12.-es jegy.

De ha te pl. 11.-ben tanultál utoljára biológiát és abból viszed a jegyet, akkor a 11. és 10. osztályos jegyedet nézik.

2012. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen de csak biológiából nem az összes tantárgyból.
2012. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg ami két éves ha nem vesszük fel? Az éneket meg az ilyesmiket nem nézik?
2012. nov. 16. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Irodalom, nyelvtan, matek, idegen nyelv, választható tantárgy és ugye most már a természet tudományos jegy számít.
2012. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A középiskolai jegyeket 5 tárgyból viszed, ebből 4 kötelező: matek, magyar (ez a nyelvtan és irodalom átlaga), történelem és egy idegen nyelv (ha többet is tanultál gimiben, te választod ki, hogy melyikből, nyilván, amiből kedvezőbb).

Emellett van még egy. Ez kötelezően egy természettudományos tárgy (pl. biológia, fizika, kémia, földrajz...), tehát éneket nem nézik.

2012. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha most 9-es vagy, egyáltalán nem biztos, hogy mire te érettségizel és felvételizel, ez ugyanígy lesz.
2012. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most vagyok 9.-es.

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 17. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!