Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reálos vagyok, matek nem...

Reálos vagyok, matek nem megy. Érettségin kb 280 pontom lesz. Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Jog milyen? Nagyon nehéz,milyen alapszakok jöhetnek szóba?

2012. nov. 19. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha úgy vagy reaálos, hogy még a matek sem megy, akkor nem kell feltétlenül egyetemre menni. A jog kemény volna neked.


Nem szégyen, ha nincs az embernek diplomája.

2012. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs... Humán beállítottságú vagyok... irodalom-nnyelvtan-töri 4es , matek 3as... Ezek alapján hol tanulhatnék tovább? Jog nehéz? Ötletek?
2012. nov. 19. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészkaron nem kell a matek például, viszont mivel újítottak a felvételi követelményeken, oda már nem nagyon lehet majd 280 ponttal bekerülni. Mindenképp csinálj egy emeltet is.
2012. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Jogra 280 ponttal nem fogsz bekerülni.
2012. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
80%
Én is Realos vagyok, hala Madrid.
2012. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha humán beállítottságú vagy, akkor mi lenne ha 5-ös lennél magyarból meg töriből legalább érettségin? Van még időd addig, és valóban emeltezni kéne valamelyikből. Hagyd a matekot, feküdj rá erre a kettőre. Bár én nem javaslom a jogot ha nem szeretsz magolni, a jegyeidből ez jön le. És akarsz te jogász lenni, vagy csak az egy jól csengő szó neked, ahol nem tanulnak matematikát? Ha az utóbbi, akkor válassz mást. De ne 280 pontban gondolkodj, mert azzal finoman szólva korlátozottak a lehetőségeid.
2012. nov. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, ha 280 pontot leszel képes produkálni, akkor ne menj egyetemre. Nem azért, mert nem lenne hely, ahová felvennének, hanem azért, mert ilyen teljesítménnyel úgyis kihullasz.
2012. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
költségtérítéses jogra simán bekerülsz, ha tudják a szüleid fizetni a tandíjat. idén SZTE-n a jogász 240 volt, nemzetközi tanulmányok, politológia, munkaügyi és társadalombiztosítási szintén... nagyon levitték a ponthatárokat. magolós amúgy a jog, polgári törvénykönyvet oda-vissza kell tudnod, alkotmányjog, nagyon sok töri... de ha menne az, hogy tényleg leülsz és megtanulod, akkor annyira nem lesz vészes. mondjuk én közgázon vagyok, na azt nem ajánlom, ha nem szereted a matekot :D halálosztó egy-egy kalkulus vagy mikro vizsga
2012. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
vagy gondold meg a kommunikáció és médiatudomány szakot. az sem olyan rossz. bár sokak szerint "büfé szak" ami azt jelenti, hogy kitörölheted a popód a kommédiás diplomáddal :D szerintem meg nem rossz. lehetsz riporter, újságíró, eltudsz helyezkedni rádióknál, magazinoknál, tv-nél
2012. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
és amúgy tényleg gondold át az emelt érettségit valamiből. vagy csinálj nyelvvizsgát. a nyelvvizsga is már +28 pont. viszont ha emeltezel, az meg +50... én németből csináltam emeltet, nyelvvizsgám is volt már, de így sajnos nem kaptam a +78 pontomat, csak a +50-et, mert egy nyelvvizsga egyenlő egy emelt szintű ötös érettségivel. szóval ez így szopcsi, viszont ha te a törit vagy magyart szereted, akkor abból emeltezz. én ezt ajánlom.
2012. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!