Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen képzést ad a barcsi...

Milyen képzést ad a barcsi német kéttannyelvű gimnázium?

Figyelt kérdés

Minket a barcsi gimi német kéttannyelvű osztálya érdekelne. Nekem fura, hogy nincsen felvételi vizsga. Hogy szűrik ki, aki esetleg nem odavaló, vagy nem bírja a tempót?

Milyen erős képzést ad? Jól tanítják a nyelvet, van-e német anyanyelvű tanár? illetve 9.-ben milyen tantárgyak vannak még? Milyenek a külföldi diákcsereprogramok, mindenki belekerül, vagy valamilyen feltételhez kötik?

Ezenkívül fontosnak tartom, hogy 2. nyelvként az angol se felejtődjön el, abból is el lehet jutni egy középfokú nyelvvizsgáig?



2012. nov. 22. 13:23
 1/8 anonim válasza:
Semmilyet, nagy nulla az egész!
2012. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Adtól függ Barcson melyik sulira gondolsz..

A Szechenyire ? vagy a Dráva völgyére?

Mind kettönél tudok válaszolni a kérdéseidre csak írd le melyik suli mert fölöslegbe nem irok.:)

2012. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Széchényi gimnázium német kéttannyelvűje, és előre is köszi a választ.
2012. dec. 23. 15:38
 4/8 anonim válasza:

Barcson a Széchényi Ferenc Gimnáziumban jó a két tanítási nyelvű oktatás. Azért nem kell felvételit írni, mert kevesen jelentkeznek, persze van túljelentkezés, de nem annyi, hogy felvételit hirdessenek. Általában 4,5 vagy 4,6 feletti átlaggal és német nyelvtudással lehet bejutni. Most 9. évfolyamon 11 német kéttanos tanul, akiknek nagy része barcsi és általánosban is német két tanítási tagozaton tanult, tehát elég magas szinten tudnak németül. Az elmondható, hogy elég jó képességű gyerekekről van szó.

Az angol két tanításiba sokkal többen jelentkeznek átlagosan a legjobb 22-24 jut be, de ők is mind 4,5 vagy 4,6 fölötti átlaggal érkezik, a kéttannyelvűs osztályban vannak az iskola legjobb tanulói.

Én is ilyen típusú osztályba jártam, pont ebbe a suliba angolt tanultam. Felsőfokút szereztem angolból, olaszból pedig középfokút (mindkettőt emelt szintű érettségivel), pár németes osztálytársam tett emeltet angolból is, és sikerült nekik. Itt minden arról szól, hogy tanulni akarsz-e vagy szórakozni, az a legjobb, ha mindkettőt, csak az utóbbi ne menjen az előbbi rovására.

Van német anyanyelvi lektor is az iskolában, ő már lassan 20 éve tanít itt, tud magyarul is.

2013. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lektor osztrák(?)

Hogy hívják

2013. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez akkor csak egy osztály

(a kéttanos)

2013. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De van Gyönkön is gimi
2013. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Richter Kerstin a neve. Idén kezdtem ezt a sulit. Nulladik évem most volt meg. Szerintem nagyon jó suli. A tanárok nagyon jól tudnak tanítani és nagyon barátságos iskola. Kitűnő lettem év végén. Aki azt mondja, hogy ez a suli nulla az biztos, hogy nem tanult itt. Inkább rajtad múlik, hogy hogy tanulsz itt. Aki akar az profi lehet, aki nem az nem.
2013. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!