Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elégtelen érettségi? Hogy is van?

Elégtelen érettségi? Hogy is van?

Figyelt kérdés

Az írásbelim nem lett annyi %, amennyit terveztem, és az ofőm javaslatára nem mentem szóbelizni. Mondta, hogy szóljak igazgatónőnek, hogy nem megyek be szóbelizni. Kedden bementem, és mondta, hogy vigyek neki igazolást, hogy betegség miatt nem tudok menni szóbelire.


Még nem vittem neki igazolást, úgy terveztem, hogy ma délutános a doki, és suli után kérek igazolást csütörtökről (akkor volt a szóbeli), és doki után egyből beviszem neki. Ma megállított a folyosón igazgatónő, és mondta, hogy elégtelen az érettségim, mert nem vittem be neki az igazolást.


Tudtommal nem lehet elégtelen az érettségim. Azaz bekerül az érettségi bizonyítványba, hogy nem teljesítettem (ezt nem veszik figyelembe továbbtanuláskor), és következő érettségi időszakban újra megcsinálhatom az érettségit.


Akkor hogy is van ez? Teljesen kiakadtam!



2012. nov. 23. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár kiakadnod.

Az elégtelened A4-es lapra kerül csak. A keményfedeles érettségi bizonyítványt csak akkor kapod majd meg, ha sikerül az érettségid, és csak az az osztályzat lesz majd benne, amit akkor szerzel.


Azt nem értem, az igH mit kavart az igazolással, ugyanis ha nem szerzed meg az elégtelent, akkor nem ismételheted az érettségit májusban (ha végzős vagy). Igazolás akkor kellett volna, ha tényleg beteg vagy, és nem szeretnél megbukni. Mondjuk lehet akkor is úgy intézni (bonyolultan, nem tudom, miért szenvedne ezzel az iskolavezetés) hogy érvénytelen az érettségid, de felesleges, mert mint mondtam, az érettségidbe ez úgysem kerül be.

2012. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenesetre kérek igazolást, leadom doki után a suliban, és kész. Majd májusban újra érettségizek. Nagyon elegem van már ebből az egészből!
2012. nov. 23. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy előrehozott érettségit tettél és még nincs érettségi bizonyítványod?

Én úgy tudom, hogy ha nem mész el szóbelire, akkor érvénytelen az érettségid, olyan mintha nem is érettségiztél volna, így májusban megismételheted ugyanúgy középszinten. Mert különben csak szintemelőzhetnél.

2012. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az ofőm javaslatára nem mentem szóbelizni"


Már csak ezért eljárást kezdeményeznék a tanárod ellen. Mégis mit veszíthetnél? Max. megtapasztalnád, hogy legközelebb rendesen felkészülsz.

2012. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó: Mit veszithet? Pl azt hogy lesz egy 29%-os érettségije, és utána csak szintemelőt csinálhat. Igy viszont (mivel nem ment el) megirhatja a középszintűt újra.
2012. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!