Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ilyet, akár fel is lehetne/...

Az ilyet, akár fel is lehetne/lehetett volna jelenteni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdődött az egész, amikor új osztályba kerültem. Az ofőnek valami miatt nem voltam/vagyok szimpatikus, de nem csak én, hanem az osztályból több gyerek is, 4-et már annyira kikészitett, hogy átmentek másik osztályba.(megütötte őket, alázta őket, gúnyolta stb...)

Velem ezeket nem csinálta, az én 'kikészítésemre' más alattomos módszert talált ki, a betegségem. Ki ujjult a kiskori betegségem, és emiatt sokat kellett járnom az orvoshoz, vizsgálatokra stb. De már a vége felé jártam, most 25.-én kellett utoljára mennem. A lényeg az, hogy egyszerűen nem fogadta el azokra a napokra az ofő az igazolásokat, és igazolatlannak irta be azokat a napokat, amikor a korházba voltam. Összegyűrte előttünk az orvos által kiadott igazolást, kidobta, és tanu is van rá. Ezekután, kiküldte a jegyzőnek a felszólítást, hogy nekem 48 igazolatlan órám van, holott egy sem volt, mert mind leigazolta az orvos. A felszólítás után, bementünk az igazgatóhoz, vittük az ovrosipapírokat, és a felszólítást amit kiküldtek, amiben egy csomó valótlanságot állítottak, az egyik az hogy nem vagyok tanköteles holott igen, a másik pedig hogy a 2. felszólitást küldték holott csak az első volt, a harmadik pedig hogy ennyi igazolatlanom van. Az igazgató azt mondta h majd elintézi meg stb... erre pár nap mulva kiderült h nem csináltak semmit, védték a tanárt ebben az ügyben, mert szerintük megengedett hogy az orvosi papírt megsemmisitsék, és felülbirálják. Utána kiküldték a jegyzőnek is az értesítést h xy igazolatlanom van. A jegyző pedig nekünk küldött papírt hogy ha meg lesz az 50 igazolatlan, akkor gyámhatósági eljárást inditanak, és megszüntetik a családit. Na ekkor ismét bementünk,de most már a családsegítő szolgálathoz. Elmondtunk mindent neki, az orvossal is beszéltünk, vittük a papírokat is hogy már pedig az orvosnál voltunk, ott voltak a dátumok is.

A családsegítő szolgálatnál is ki voltak akadva hogy hogy csinálhatnak ilyet, és h ez már nem az első eset amikor panaszt hallanak az ofőmre, régi osztályokból is panaszkodtak már. Azután a szolgálattól próbálták elérni az iskolát, de egyszerűen nem tudták 2 héten át naponta többször is hivták őket, de csak a titkárnő vette fel, hagytak az igazgatónak üzenetet is, elmondták neki hogy ki hivta és hogy milyen ügyben keresik, legyenek szivesek visszahivni, és 2 héten át nem hivták vissza. Mindig minden kifogást kitaláltak, az igazgatóhelyettessel együtt, pl hogy nem érnek rá, más dolguk van, meg ilyenek. Nem tudom h hallottatok-e róla, de a mi sulinkba már nincs normális napló mint régen, hanem ilyen E-napló, amit a suli honlapján meglehet nézni minden tanulónak, jelszóval, és felhasználói névvel belépve. Be volt irva oda a 48 igazolatlan óra xy napra, miközben le volt igazolva. 2 hét hivogatás után, éés üzenet hagyás után, amiben az is benne volt hogy ha nem tesznek ez ügyben valamit, akkor feljebb lépnek az ügyben, és átadják egy felsőbb.. nem tudom már minek mondták az ügyet. Csodák csodájára... tudta az iskola hogy bűnösek, szó nélkül olyan szépen átírták az E-naplóba az igazolatlanokat mint a kisangyal, minden egyes órát, amit igazolatlannak írt be az ofő, mindet át írta igazoltnak, még a 3 hónappal ezelőtt is a szeptemberi napokat is.

Úgy hogy 0 igazolatlanom van. 'győzött az igazság' És még pofájuk sem volt visszahívni, vagy beszélni a családsegítő szolgálattal, se az igazgatónak, sem a helyettesének. Meg mondták a szolgálatnál hogy ha kiderül hogy mit művelt az ofő, akkor nagyon megütheti ő is, és az iskola is a bokáját emiatt. Azt hitte az ofő h majd mi is ráhagyjuk ezeket a dolgait, és kib*szhat velem mint a többiekkel. Hát nagyon nem igy lett... (amúgy a betegség miatt, kb 3 hetet hiányoztam összesen a suliból, de szerencsére 23.-án, amikor visszakellet mennem a leletekkel, kiderült hogy meg gyógyultam, és már újra egészséges vagyok)



Amúgy számomra ez teljesen úgymondd szürreális. Hogy fordulhat ilyen elő, és hogy csinálhat ilyet a tanár, és hogy az igazgató is és a helyettes is támogatta ebben az ügyben, és jóvá hagyta az ofő dolgait? Szánalmasak, már csak egy évem van hátra.. azt valahogy kibirom, utána elhúzok abból az iskolából.


2012. nov. 26. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:
nem tudom h feljelentheted e vagy sem, de sztem ezzel már ne foglalkozz. tanulj szorgalmasan és légy jó. ha még egyszer ilyen előfordulna, akkor ismét ezt kell tenni. a lényeg, hogy már nincs igazolatlanod.
2012. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!