Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megszüntetem a hallgatói...

Ha megszüntetem a hallgatói jogviszonyomat az egyetemen akkor a tandíj költségét ki kell fizetnem az államnak?

Figyelt kérdés
2012.szeptember 1. től járok egyetemre, hallgatói szerződést írattak alá velem. Az lenne a kérdésem, hogy ha megszüntetem a hallgatói jogviszonyomat akkor kell e az államnak fizetnem azért h ö támogatta a képzésemet? (államilag támogatott, nappali képzésben veszek részt)

2012. nov. 26. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első féléves képzést igenis ki kell fizetnie.
2012. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nos akkor ez, hogy van pontosan? Mert van ami mintha erre utalna a hallgatói szerződésben.
2012. nov. 26. 23:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned az első félévedet amit egyébként az állam fizetett neked!
2012. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem az egész félévet kell kifizetni:D hanem csak az 1. félév képzési díjának a FELÉT. de ez le van írva a szerződésben (ahogy minden más is). javaslom legalább olvasd el egyszer figyelmesen.
2012. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt vettem ki én is a szerződésből ,de reménykedtem, hogy csak a szeme káprázik... Köszi állambácsi... (N)
2012. nov. 27. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:
hónapokig ezt szajkózták és neked csak most esik le? (amúgy egy szerződés aláírása előtt illik azt elolvasni - vagy legalább a minta példányt a neten)
2012. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem állambácsinak kell köszönni. Igenis felelősségteljes döntés meghozatala az, hogy egyetemre jelentkezel, és ez nem úgy van, hogy kiiratkozol, és kész, ameddig az állam pénzén tanultál.
2012. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg akkor is kicsit durva , és igazságtalannak érzem, mivel eddig senkivel nem csinálták ezt csak azokkal akik idén kezdték. Am oké, aláírom, hogy illik elolvasni , de most ha elolvasom ha nem akkor is alá kellet írnom ,mert nem mindenki teheti meg, hogy félévente több százezret költsön csak a tandíjra.
2012. nov. 28. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:

én ezzel azt akartam kifejezni, h "jókor háborodsz föl" (már pár hónapja tart a félév).


ui.: én is aláírtam, mert én se tudnám fizetni a tandíjat.

2012. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!