Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbi esetben mi a pontok...

Az alábbi esetben mi a pontok számításának módszere?

Figyelt kérdés

Van egy érettségi bizonyitvány

Matematika (közép) 80%

Történelem (közép) 80%

Magyar (közép) 80%

Angol (emelt) 60%

Szakma (emelt) 60%


Pontszámításról tudni kell hogy érettségik átlaga, jegyek, 2 az egyetem által kért tantárgy százaléka (max 200 pont)

Ha: emelt megvan az 50+50 pluszpont. Viszont ha én az egyetem által kértből pl matekot meg történelmet adom (mert jobb százaléka van mint az emelt) és több pont úgy akkor beszámít-e a 100 pluszpont az emeltekért?

Előre is köszönöm! Kérlek ne találgassatok csak aki biztos benne!



2012. nov. 28. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogy számít. Az emelt csak akkor számít, ha

1. felvételi tárgy az adott szakra, ÉS

2. abból számolják az érettségi pontokat

2012. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem szakma, angol és történelem az amit az egyetemed beszámít. Duplázásnál csak akkor jár emeltért pont, ha azt duplázod. Tehát ilyen szempontból 340 pontod lenne. (ez több mintha töri közepet és egyik emeltet dupláznád, ami 330)


Viszont a te esetedben jobban jársz, ha nem duplázzol, de a két 60-ast számítattod be. Akkor meg kapod a +100-t, de nem olyan nagy súllyal rontja az eredményedet.

Ekkor lenne (j)+(72)+(60+60)+(100) pontod, ami 292+j.

Ugyebár évvégi jegyek, érettségik átlaga, két főérettségi és pluszpontok. Na ha a jegyekből (össz: 100 pont) már 58-t elérsz, akkor ugyanott vagy, mintha dupláznál. Ezt már egy "3-as átlaggal" (ha minden beszámítod jegyed 3-as) is el tudod érni, ami 60, tehát összesen 352 pont.

2012. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!