Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akinek itthon idén elsős...

Akinek itthon idén elsős általánost kezdett a gyereke, hol tartanak írásban, olvasásban, matekban?

Figyelt kérdés

Nálunk a gyerekek 1-5 -ig számolnak, írásban is és eddig az összegig összeadnak. Kb. 10 betűt írnak 15-öt olvasnak, 3-4 betűs szavakat írnak, akár tollba mondva is.

Nem gyors ez a tempó egy kicsit?



2012. nov. 28. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez van kb., bár még nem számoltam meg, hány betűt tanultak, de nagyjából ennyit.

Hallottam olyan suliról is a környéken, ahol már sokkal előbbre tartanak.

Nem tudom, nagyon nehéz e témában tapasztalatlan szülőként felmérni, mi a jó, mi a rossz, de szerintem a hagyomás elvet követik a legtöbb helyen, miszerint „karácsonyra ír-olvas a gyerek”.

Én keresgéltem olyan sulit, ahol lassabb a tempó, illetve figyelembe veszik a gyerekek közti eltéréseket, amelyek szerintem ilyen korban még elég nagyok, de sajnos nem találtam olyan, amit tetszett volna. Attól tartok, csak az „alternatív” iskolák pedagógusai képesek ilyesmire, a „sima” sulikban azonos „dobozba” igyekeznek gyömöszölni minden lurkót.

2012. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mi anno nyílt napon rákérdeztünk, hogy ugye nem fog karácsonyra írni olvasni a gyereke... A válasz áááá dehogy... Tegnap írás felmérőt írtak, amibe tollbamondás (persze csak szavak) feladat is volt.... és persze pont levonás járt érte, mert a TOTO TÓTÓ lett, vagy a VATTA VATA.... hát dobtam egy hátast....
2012. nov. 30. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! (Az 1. hozzászóló vagyok újra)

Megnéztem a gyerek könyveit, kb. ugyanott tartanak, ahol nálatok.

Az a helyzet, hogy ha nem alternatív, vagy legalábbis alternatív módszert is alkalmazó iskolába jár a gyerek, akkor bizony a normál tanterv szerint haladnak, ami elég húzós. Abban lehetnek csak különbségek, hogy emellett a tanítók jó fejek-e, szeretik-e a gyerekeket, tudják-e őket valóban motiválni, vagy fásultak, stesszesek, undokak, ahogy nálunk.

Ha nálatok jók a tanítónők, akkor azt mondom, örülj neki, és ne aggódj, a gyerekek bírni fogják a tempót.

2012. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia, szerencsére nálunk fiatalok és tettrekészek.
2012. dec. 3. 05:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor mázlisták vagytok, ne aggódj!

Nekem a legnagyobb félelmem az, hogy nem fogják észrevenni, hogy a gyereknek valami „részképességzavara” van, annyi sztorit hallottam már arról, hogy 3.-ban vagy 5.-ben derült csak ki, hogy diszlexiás valaki, hogy rémképeim vannak erről… De azt gondolom, ha a tanítónők odafigyelnek, és főképp kommunikálnak a szülőkkel, akkor semmi komoly gond nem lehet.

2012. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!