Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme tanulni? Corvinusra...

Mi értelme tanulni? Corvinusra bekerülni gazdaságinformatikusnak 430 pont ugyan ez BGF PSZK-n 329 pont és az utóbbi állítólag még jobb is.329 pont meg gyakorlatilag semmi összeszedni.

Figyelt kérdés
4 éven át azt mondták, hogy tanuljam szarrá magam, mert nem fognak sehova se felvenni. Két nyelvvizsgával és egy emelt történelem érettségivel legrosszabb esetben is 460 pontra számíthatok az olyan helyeknél ahol a történelem felvételi tantárgy.
2012. dec. 1. 10:55
 1/10 anonim válasza:
De, de nehéz bekerülni NAGYON nehéz...
2012. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

És elfogadnak egyébként egyszerre két nyelvvizsgát a beszámításnál?

Egyébként én a BGF-ről eddig csak rosszat hallottam. Például hogy oda azért iratkozik az ember, hogy legyen TB-je, és vállalhasson diákmunkát (ugye egy diák itthon hamarabb talál munkát, mint egy nem diák), egyébként meg be se járnak.

2012. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 középfokú 24 pont 2 meg 40
2012. dec. 1. 11:21
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tegyük fel, hogy elérsz 300-at jó esetben a sima érettségivel, ehhez jön hozzá az emelt töri, ami kábé +50 pont, és akkor még 40 pont a nyelvvizsgákért. Azért érdemes belehúzni. Már csak presztizsből se érd be a gyengébb sulival.
2012. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Akinek mindegy, hogy Corvinus vagy BGF, annak felelsleges tanulnia...
2012. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nyilván nem mindegy, de azt mondják corvinusra bekerülni nehéz bgfre meg bentmaradni
2012. dec. 1. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Kik mondják ezt? Nem kell mindent elhinni. A barátomnak egy évig volt ott tanulói jogviszonya, pedig be se járt. Szóval még úgyse rúgták ki, hogy félévkor nem csinálta meg a vizsgáit, ráadásul államin volt. A második évét mondjuk már fizetősként kezdte volna, de érted, akkor is lehúzott egy évet úgy, hogy nem is csinált ott semmit. Most már másik sulit csinál, de addig is volt TB-je, és tudott készülni rá, hogy bejusson egy jobb iskolába.
2012. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
A BGF egy lófütty a Corvinushoz képest. Amúgy jövőre még kevesebb államis hely lesz (olyat is hallottam, hogy egyáltalán nem lesz), szóval szedd össze magad. Idén 416 volt Corvinuson a gazdinfóhoz a ponthatár, de csak mert kb 2x-es létszámmal indult a szak. Amúgy gazdinfón vagyok Corvinuson, és nehogy azt hidd, hogy ez olyan marha nagy büfészak. 2 szórótárgy is van első félévben. persze nem egy BME nehézségű, de azért ne hidd azt, hogy nulla tanulással diplomát vágnak hozzád.
2012. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Én BGF-es vagyok én azt h lófütty a BCE.hez képest elég erős túlzásnak érzem, ezt egy tipikus BCE-s írhatta aki olyan szemellenző van mitn a lovakon,h csak előre láthasson...


A lényeg, h a BGF-es gazdinfót nem ajánlom. A gazdinfo tanszék (értsd tanárok+tárgyak) kb minősíthetetlen, 1-2 tanár azzal sincs tisztában,h mit tanít, még friss ez a szak -most 2 éves-, de nemtom mennyit fog megélni.

2012. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző, én nem a komplett BGF-re értettem, csak a szakra, bocsi, tényleg félreérthetően fogalmaztam.
2012. dec. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!