Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék átjelentkezni egy...

Szeretnék átjelentkezni egy másik egyetemre, akkor is államilag ösztöndíjas maradok?

Figyelt kérdés
Fél éve járok budapesti egyetemre de meggondoltam magam es szeretnék átjelentkezni másikra jövö szeptemberben. Ha eddig is állami ösztöndíjas voltam az is maradhatok? Illetőleg az első egyetemi féléveket ki kell fizetnem? Még valami, ha most állami ösztöndíjas vagyok, de tegyük fel jővőre lecsökkentik ennek a számát, akkor sima átvétel esetén nem vonatkozik ez rám ugye? (konkrétan a BME-ről szeretnék az ELTE-re bejutni)

2012. dec. 7. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Új felvételivel vagy átjelentkezéssel szeretnél bekerülni?

Ha átjelentkezéssel, akkor a keretszám-változtatások nem érintenek. Az átjelentkezési kérvénybe beírod, milyen finanszírozási formában szeretnél tanulni és ha engedélyezik, akkor az engedélyező határozatban is szerepel a finanszírozási forma.

Ha új felvételivel szeretnél bekerülni, akkor természetesen azok a feltételek vonatkoznak rád, ami minden 2013-ban felvételizőre.


Azért azt szeretném megjegyezni, hogy nem olyan egyszerű ám átjelentkezéssel bekerülni egy másik egyetemre. Gondolom teljesen más a szak is, mert nem sok átfedés van a BME és az ELTE képzései között. Az ilyen jellegű átjelentkezéseket nem nagyon szokták szeretni és támogatni.

2012. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Leginkább átjelentkezéssel. Gépész karról mennék TTK fizikára, azért az mégsem a bölcsész kar.
2012. dec. 8. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!