Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fizetős (költségtérítéses)...

A fizetős (költségtérítéses) főiskolai/egyetemi szakokra szinte minden majmot felvesznek ponthatárok nélkül? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Most van az új oktatási törvény, miszerint durván felére csökken az államilag támogatott szakok száma. Szóval aki szorgalmasan tanul azoknak nehezebb lesz fősulira menni, vagy akár egyáltalán nem mehetnek mert gondolom eléggé emelkedni fognak a ponthatárok, viszont akiknek anyuci meg apuci zsebből kiperkálja a féléves 200-300-400 ezres féléves tandíjat azok továbbra is nevetséges, 200 körüli pontokkal bekerülhetnek majd a felsőoktatásba vagy azért nekik is nehezebb lesz most?
2012. dec. 10. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen a fizetősre magasabbak voltak a pontszámok mint az államira....
2012. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Vess néhány pillantást a szegedi jogászképzés felvételi ponthatáraira (elárulom, 240), valamint a természettudományos tárgyakéra.
2012. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felveszik őket, viszont elég hamar ki is hullanak, illetve sokat buknak. Elég csak körbenéznem a szakomon, sok arc 7-8 kreditet csinált ebben a félévben.


Ha nekik megéri fizetni ezért, nekem nem fáj. Kérdés, hogy neked miért igen?

2012. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, már abból amit írtál látszik,hogy te nyilván csak beszélsz a dologról,de nem éled meg..

Én azok közé a "szerencsések" közé tartozom akik tavaly gazdasági szakra szerettek volna menni,és nem maradt semmilyen hely sem.. Ott álltam érettségi előtt, 5éves közgázt végeztem,és a terveimnek annyi volt. Tudod milyen az amikor 5 évig kőkeményen tanulsz a nagy semmiért??

Leérettségiztem 7 tárgyból kitűnőre,emelt érettségi, 2 nyelvvizsga,és nem vettek fel így sem a pontjaimmal arra a kemény 10 helyre amit meghirdettek 100 km-es körzeten belül.. Így minden eredményemmel együtt kitörölhettem szépen szólva a s*ggem,míg egy évvel korábban jól éltem volna. Most a helyi egyetemre járok, fizetem a félévente 200ezret csak azért,hogy közgazdász legyek. Heti 40 órát hogy éppen ki tudjam fizetni a sulit. Szerinted ezt kell 19 évesen csinálni? Szórakozás szóba sem jöhet, éjjelente tanulok,barátokkal alig van időm találkozni, és így is jó pár órámra nem tudok bemenni. És mindezt azért,mert hülye lennék? Itt vagyok nyelvvizsgákkal,csupa jó eredményekkel,és ezt kapom a drága kormánytól..

Ajánlom,hogy te menj el egy fizetős szakra,dolgozz,tanulj ahogy én,és utána ítélj így. Mellesleg én is adózom,és semmit nem kapok belőle vissza..

De mint tudjuk közgazdászok nem kellenek,mert úgyis csak adót csalnak. Ezek után?? Úgy megtanuljuk a fortélyokat ahogy kell, aztán el innen.

Így kell megutálni a kormány miatt egy egész fiatalkort,és országot.

2012. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

A leírtak alapján te az országban gyakorlatilag bármely főiskolára elmehettél volna, miért nem mentél mérnökire mondjuk?

2012. dec. 10. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem szerintem azért nem ment mérnöknek, mert 1. nem érdekli ez a pálya, 2. közgazdász akart lenni
2012. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg Kérdező, a négyesnek mindenféle műszaki előképzettség és érdeklődés nélkül mérnökire kellett volna mennie, hogyha esetleg át tudja szenvedni magát azon, ami nem érdekli, akkor egy szar szakember legyen belőle, és semmire se vigye.


Komolyan, ekkora egy csökött agyú barmot, mint te.


Ja és a mérnöki és infós szakokat is elkezdték visszavágni, 2013-ban már csökken a számuk és tovább is fog.


Ugyanúgy leépül idővel minden, mint a jog meg a közgáz.

2012. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. válaszoló te vagy szerintem egy nagy barom. Milyen műszaki előképzettség kell egy mérnökire készül diáknak szerinted? Úgyis az elejéről kezdik minden főiskolán. Az átlag jelentkező korhatár 23 év. Szóval vannak akik 25-26 évesen kezdenek egy fősulit, szóval már 6 éve nem voltak iskolapadba, amit tudtak is elfelejtik addigra. Mégis le tudják tenni a mérnökit és hasonló szakokat....
2012. dec. 11. 06:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én nem a 7-es válaszoló vagyok, de megpróbálom elmagyarázni.

Igen, igazad van. Semmilyen előképzettség nem kell (persze középiskolán kivül), DE (és ez egy hatalmas de) hiába irta meg akár 99% a matek és fizika érettségit ha őt ez nem érdekli, nem szereti, pláne ha a műszaki dolgok se érdeklik akkor egy nagy szenvedés lesz neki az egyetem. Nem fogja élvezni, nem fogja szivesen tanulni a dolgokat igy pocsék szakember lesz belőle aki még a munkáját se szereti. Persze meg van rá az esély ha eredetileg nem is ezzel akart foglalkozni, de megszereti az egyetem alatt, de erre kicsi az esély.

2012. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!