Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges-e a tanév-újrakezdés?

Lehetséges-e a tanév-újrakezdés?

Figyelt kérdés

Tényleg van olyan lehetőség a középiskolákban, hogy hosszan tartó kimaradás esetén (pl.: kórházi kezelés) az egész tanévet teljesen elölről kezdjem, mintha nem is kezdtem volna el (tehát a félévi és az év végi jegyek is semmisüljenek meg), úgy, hogy ez ne számítson évismétlésnek?

Ha igen, mégis mi ennek a módja?


2012. dec. 12. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha átléped a hiányzási korlátot, akkor bizony minden eredményed törlődik, és újrakezded az adott évfolyamot, DE ez évismétlés.
2012. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez hogyan működik. De mondjuk az a kérdés, hogy akkor is lehet-e évet ismételni "tiszta lappal", ha én kérem.
2012. dec. 12. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
De annak mégis mi értelme van? Mert nem úgy sikerült 1-1 tantárgy? Nem ezen fog múlni az életed, emiatt teljesen felesleges kidobni éveket az ablakon.
2012. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy csak példának írtam, de a valós indok kórházi kezelés, és nem "egy-egy tantárgy". Mondjuk, ha ennek mindenképpen ugyanaz a hatása, akkor tényleg felesleges külön kérni.

Ettől függetlenül én feltettem egy kérdést és választ várok rá, nem további kérdéseket!!! Aki vitázni akar, az írjon privátban, mert itt tilos!

Aki meg normális választ ad, annak megköszönöm.

2012. dec. 12. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden iskolának benne van a házirendjében, hogy mennyi a maximális megengedett hiányzás tantárgyanként (%-ban) és ha azt meghaladod, akkor vagy teszel tantárgyanként záróvizsgát, vagy beírják a bizonyítványba, hogy hiányzásai miatt nem osztályozható és évismétlésre kötelezve. Nálunk ilyenkor a szülőnek írnia kell egy kérvényt az igazgató felé, hogy engedélyezze ezt. Ő pedig írásban adja a választ, megbeszélés alapján.


- iskolatitkár -

2012. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!