Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

én a képalkotót csinálom, csak okj-n. a kórházban a gyakorlaton látok fősulisokat is(meg van róluk a véleményem is- sokan nagyon bénák és sík hülyék(érts: a legalapabb dolgokkal sincsenek tisztában egy egyszerű röntgengép kezelésével). Mi okj-n kicsit tanulunk kevesebbet mint ők, de vannak akiktől csak fogom a fejem, hogy ezek főiskolások.


összességében a képzést imádom, mert nagyon sok mindennel találkozom, amivel egyébként nem. amúgy nem könnyű(főleg a metszeti képek elemzése), de ha valaki nagyon akarja akkor meg tudja tanulni.

És persze nagyon sok múlik, hogy melyik kórházba jár az ember gyakorlatra, mert nekünk már majdnem elvették a kedvünket az egyik helyen az egésztől.

2012. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értesült vagyok, ez egy újítás Magyarországon. Külföldi hatásra került be az oktatási rendszerünkbe, célja egy orvos alatt dolgozó szakember képzése, akinek a kisujjában van a képalkotó technika. Természetesen az egyetemi képzésben nem olyan magas a színvonal, mint az orvosin, így jó választás lehet sokaknak, akik az egészségügyben dolgoznának viszonylag magasabb beosztásban.

Mesterrel együtt 6 éves talán. Ennyi jut hirtelen eszembe.

2012. dec. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én egyetemen tanulom a képalkotó diagnosztikát, így a sík hülyék táborát erősítem az első hozzászólás alapján. Igazat kell mégis adnom abban, hogy aki okj képzés keretében tanulja szerintem sokkal fókuszáltabb ismeretekkel vág bele a nagyvilágba. DE abba nem gondol bele senki, hogy mi a különbség a 2 képzés között? Az egyetemen nem egy részbe kell teljesen beleásnod magad, hanem röntgen, uh, ct, mr, nukleáris medicina, sugárterápia, gyermekradiológia, emlődiagnosztika, intervenciós radiológia, ezek mellett számtalan más tárgy matek, bioinfo, genetika, immunológia, sugárfizika ömlesztve, biosz, kémia, sugáregészségtan, pszichológia, ápolástan, szaknyelv ect. a gyakorlatok is mindenre hangsúlyt fektetnek a klinikumról nem beszélve. Én tisztelem azokat akik elvégzik, mert szerintem nehéz szak. Végeztem okj e.ü-i képzést is és tudok különbséget tenni. Levelezőn végzem, nálunk is vannak, akik nem ebben dolgoznak így fogalmuk sincs mondjuk, hogy mit kell csinálni egy medence ap felvételnél, de emellett még azt is tudni kell, hogy a saphena magnat hol találod a transzducerrel, seldinger technikát hogyan kivitelezed, milyen artefactumot látsz a képen és még 5000dolgot mondhatnék. Szerintem nem lehet a 2 képzést összehasonlítani és ha újra kezdhetném okj-t végeznék. Nem azért mert könnyebb/nehezebb/szebb/jobb/rosszabb, hanem mert több értelmét látom, hiszen ugyanazt fogom csinálni csak én idegileg kikészülök a végére a sok egyéb dolog miatt, amik miatt mi a sík hülyék táborát erősítjük.

Ez a képalkotóra vonatkozik, de lehet a kérdezőt más szakirány érdekli. Még eszembe jutott egy kedves tanárom, aki azt mondta, hogy reméli nem gondolja senki, hogy az egyetem a munkára készít fel! Azt hogy mit kell csinálnod majd, a munkahelyeden akard megtanulni, ne itt!

2013. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 4. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!