Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha diákhitelt veszek fel, de...

Ha diákhitelt veszek fel, de itt maradok (és dolgozok) 8 évig (a képzés kétszereséig), akkor nem kell ki fizetnem a hitelt? Ha születik 3 gyerekem, akkor sem kell?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

diákhitel és a hallgatói szerződés teljesen külön dolog. a diákhitelt vissza kell fizetned (akk is ha itthon maradsz és akk is ha kimész külföldre).

ha születik 3 gyereked, akkor mentesülsz a hallgatói szerződésben megfogalmazott kötelezettségek alól.

2012. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hitelt mindenképp vissza kell fizetni.

A képzési idő kétszerese dolog az a hallgatói szerződés, az teljesen független ettől.

2012. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Csak a gyes alatt nem kell törlesztened - ha megigényled. De a hitel közben kamatozik.


Azért az durva hogy a diplomások milyen sötétek mint az éjszaka!

2012. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó: ezzel csak magadat égeted (és itt nem a bunkó hozzáállásodra célzok). kérdező nem lehet diplomás, a hallgatói szerződést csak tavaly vezették be, így a legjobb esetben is csak most lehet elsőéves.
2012. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat - amúgy utána néztem a tervezetnek és nem, nem kell kifizetnem a hitelt, ha maradok.
2012. dec. 20. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

ezt hol olvastad?


tavaly én is aláírtam a szerződést - amit át is olvastam - de ilyenről nem volt benne szó.

2012. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!