Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem hülyeség, hogy...

Csak szerintem hülyeség, hogy kell érettségi a felsőoktatáshoz? Miért nem inkább külön felvételi van mindegyik szakra/karra?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi (jó esetben!) alap kultúra és tudás..onnantól jöhet a szakosodás.
2012. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem hülyeség, hogy érettségi kell hozzá. Az azért elég alap, hogy csak úgy lehet tovább tanulni, ha van érettségid.

De én is visszahoznám pluszban a felvételit minden szakra.

2012. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen csak szerinted az, az már más tészta, hogy ez mellé lehetne felvételi is bár szerintem az megint azt, hozzá elő, hogy ismerősök, protekció többet érne mint a tudás.
2012. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igne, csak szerinted
2012. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell az érettségi, miért olyan orvoshoz akarsz menni akinek nincs érettségije pl? Meg ha belegondolsz az érettségi az egy amolyan alap amit az egyetemeken már tudnod kéne mert ott csak bonyolítják mégjobban és az érettségivel igazolod azt hogy te tudod azokat az alapokat amiket felhasználhatsz ott, és nem véletlen tanítanak számunkra ökörségeket pl matek órán mert az késöbb jól jöhet, igaz hogy addigra 100 szor elfelejti az ember, de jól jöhet. Aki meg nem fősulira vagy egyetemre készül hanem inkább szakmát tanul, ott is van ahol követelik az érettségit de már nem kell olyan magas szinten mint a felsőoktatásnál hogy pontszámra meg ilyen hülyeségekre megy hanem csak legyen meg a bizonyítványod akár kettes akár 5 ös kutyát nem érdekli az már.
2012. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul így gazdaságosabb és időigényesebb is. Nem kell minden diáknak egyesével bemennie és felvételiznie, egyetemnek és diáknak is időigényes, főleg ha a diák több szakot is megjelölt, ráadásul ezeket még össze is kéne egyeztetni. Jól van ez így ahogy van.
2012. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kellene, hogy érettségi ÉS külön felvételi. De most gondold el, hogy több ezer diákot kéne pl. egy ELTE-nek végighallgatnia, mi alapján döntenének? Így egyszerűbb.
2012. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!