Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha költségtérítésesen megszerz...

Ha költségtérítésesen megszerzem a diplomát, később tanulhatok még ingyen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 12 féléven át tanulhatsz államilag finanszírozott képzésben. Viszont amennyiben már van egy ingyen megszerzett alapképzéses diploma, akkor már második alapképzésért fizetni kell, hiába vagy benne a 12 félévben.
2009. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

mivel már van egy diplomád nem...

az első diplomát támogatja az állam :/

2009. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólóhoz:a kérdező azt írta, h ha költségtérítésesen szerzi meg a diplomáját, tanulhat-e államin utána!!! Igen,mivel a költségtérítést Ő maga fizeti be nem állam bácsi!


Én is költségesen szereztem diplomát és államin tanulok alapképzésben. 12 félévet finanszíroz az állam, még egy mastert is ki fog futni!

2009. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

bocsi h.offolok,de lenne egy hasonló kérdésem..


és akkor mi van,ha nekem a 6 félévemből 2 költségtérítéses volt.a többi államis.akkor 2-t végezhetek még ingyen?(esetleg FSZ képzésen..)vagy itt nem érvényes?

2009. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Megnyugodtam, és remélem addig nem változtatják meg az oktatási törvényeket, amíg nem végzek :)

köszönöm

2009. aug. 23. 11:09
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó kérdező: nos, ez kissé bonyolult:) Már van alapképzésen diplomád? Ha igen, akkor szerintem nem szerezhetsz még egy diplomát ingyen alapképzésen. Nem hiszem, hogy esetleg egy újabb alapképzésen 2 félévet is ingyen tanulhatnál. DE fsz, mesterképzésen tanulhatsz ingyen még 8 félévig. Ez a 8 félév bizonyos esetekben meghosszabbítható, pl. ha osztatlan képzésre jársz (jog, orvosi...).
2009. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Vagy ez utóbbi mondatom nem biztos, hogy igaz. Elvileg igaznak kéne lenni, mert az orvosi pl. nem alapképzés, hanem osztatlan...Szóval olyanra szerintem beiratkozhatsz áll. fin. képzésre is. És mivel több,mint 8 féléves, meg is hosszabbítható, tehát végig tanulhatsz ingyen. Mesterképzésen is biztos, hogy tanulhatsz ingyen.
2009. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

11:09 vagyok,nem még nem végeztem,van 2 féléven,csak elméletben kérdeztem.



én úgy tudtam h.FSZ-en se vehetek majd rész,ha alapképzésen már végeztem.mert az csak akkor lett volna ingyenes ha BA előtt csinálom..


a MASTER-t tudom,h.ingyenes lehet.köszi:)

2009. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#félévem
2009. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs diplomád, ill. abszolóturium (vagy mi:)), akkor elvileg lehet ingyenesen másik alapképzést. Én úgy tudom, hogy ha diplomád van, fsz-re is mehetsz ingyenesre....

De ezt olvasd el, az utolsóelőtti választ:

[link]

2009. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!