Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre a Budapesti Corvinus...

Jövőre a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Karára szeretnék menni. Mik a tapasztalaitok, véleményetek? Érdemes oda menni? Vannak negatívumok is? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én most leszek másodéves ott, nemzetközi tanulmányok szakon. Összességében az alábbiakat tudom elmondani róla:

1. Vélemény: alapvetően jónak tartom, szerencsére egész jó társaság jött össze, akikkel élmény végigülni egy unalmas előadást is :).

2. Akkor érdemes ide jönni (bár a szociológiát és politológia szakot annyira nem ismerem), ha vannak ezen kívül más terveid is a jövőre nézve, nem csak ez az egy diploma... mondjuk ez főleg a nemzetközire érvényes, mivel sajnos eléggé megfoghatatlan, hogy mi is a szakmánk :). De maga a téma, amit tanítanak, az engem érdekel, és rendkívül hasznos is.

3. Természetesen vannak negatívumok is, de ezek nagyjából olyanok, amelyeket a mélyen tisztelt tanári kar más egyetemeken is elsüt, pl. vizsgákon sokan ott tesznek keresztbe, ahol tudnak, tanár 2 órát késik jegybeírásról, persze mi addig várjuk... tanulmányi osztály hozzá nem értése... de ez nem egyedi eset, már nem is idegeskedem miattuk, mert fölösleges.

4. Nehézségről azt mondanám, hogy nekem egyetlen tantárgy okozott komolyabb nehézséget, a közgazdaságtan, de aztán különtanári segítséggel 4-esre vizsgáztam (tegyük hozzá hogy hülye vagyok matekból). A többi alapvetően társadalmi és politikai témájú tantárgyat simán lehet 4-5-re teljesíteni, hacsak az égiek és a tanárok össze nem esküdnek ellened :).

Nagyjából ennyi. Minden negatívuma ellenére szeretek ide járni, többek közt mert később, állásinterjún jól mutat, hogy itt szereztél diplomát. Ha érdekel a politika, a nemzetközi kapcsolatok, netán szívesen számolgatsz szociológián (ott van komolyabb matek is), akkor érdemes ide jönni. Remélem segítettem ezzel. :)

2009. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de lenne egy kérdésem. A Társadalomtudományi Karon belül a kommunikáció és médiatudomány szakra szeretnék menni. Ez mennyiben változtatja meg a válaszod?

Megköszönném azoknak, akik erre a szakra vonatkozó véleményt írnának!

2009. aug. 26. 01:04
 3/4 anonim válasza:
kommunikáció és média, csak komédia néven fut nálunk. ez mindent elárul
2010. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, 3. félév vizsgaidőszakának vége felé közeledve és hát... gyűlnek a negatív tapasztalatok. Nem nevesítem a tantárgyat, de nálam volt egy, amelyik nagyon kivágta a biztosítékot... ja és nem matekos tárgy ám...

Na mindegy, ennek ellenére nem rossz, csak be kell kalkulálni, hogy az ember szép lassan elkezd rontani :D. A kommédiát nem ismerem, de azért az se piskóta, úgy hallottam.

2010. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!