Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra elfogadják...

Pszichológia szakra elfogadják az informatika érettségit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy lesz érettségim magyarból, matematikából, történelemből, angolból. Illetve tettem már egy informatika előrehozott érettségit. Akkor nem fogadják el, ha az informatika nem szerepel a felvételi tantárgyak között?
2012. dec. 21. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szerepel a felvételi tárgyak között, akkor egyértelműen nem felvételizhetsz oda infó érettségivel.
2012. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Akkor nem fogadják el, ha az informatika nem szerepel a felvételi tantárgyak között?"


- Most erre komolyan választ vársz?

2012. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez nem teljes mértékben igaz..mert ha a duplázásos módszerrel számolják a pontjaimat, akkor teljesen mindegy, hogy mi a másik 3 érettségim..De köszönöm a kedves válaszokat.
2012. dec. 21. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha adhatok egy jó tanácsot, vedd fel a biológiát, szükséged lesz rá ezen a szakon.
2012. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp neki állok a biológia tanulásának, de érettségizni nem hiszem, hogy tudnék belőle ennyi időn belül eredményesen :/ Egyébként most néztem, és ez van kiírva a karon:

"Érettségi követelmények, vizsgatárgyak:

angol v. biológia v. francia v. magyar v. matematika v. német v. orosz v. történelem

A nyelvek közül csak egy választható!

A két választandó vizsgatárgy közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni!"

Amikor beírtam a pontszámítókalkulátorba a pontjaimat, ott két felvételi tárgyat kellett kiválasztanom..szóval elvileg csak annak a kettőnek az eredményét fogják beleszámítani.

2012. dec. 21. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy, hogy duplázol-e vagy nem, akkor is menned kell biosz érettségire középszinten.
2012. dec. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy tudod a választ. Ha dupláznak, evidens, hogy nem számítják bele. Ha nem duplázol, akkor esetleg választható tárgyként néhány pontot jelent az, hányast kaptűl az informatikára. De erre a szakra csak duplázva lehet bekerülni.
2012. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kiderítettem, és az utolsó válaszolónak van igaza. Tehát, nem kell érettségiznem biológiából, mert csak két tárgyat számítanak bele. Ez a választott két tárgyam pedig szerepel a felvételi tárgyak között.
2012. dec. 22. 22:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Biológiát azért ajánlották, mert szükséged lesz rá, nem azért, mert feltétlenül kellene érettségizned a felvételihez.
2012. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!