Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a felvételinél?

Hogy van ez a felvételinél?

Figyelt kérdés
Hatodik osztályos vagyok és januárban fogom megírni a központi írásbeli felvételit. Még sosem felvételiztem központin, úgy, hogy csak azt szeretném kérdezni, hogy az iskolák bejelölését, ahol nézik majd az eredményt, hogyan kell megcsinálni? Adnak egy külön lapot vagy mi lesz?

2012. dec. 22. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést, de leírom hogy nálunk ez hogy volt.

Én bejelöltem a kiválasztott iskolát, van ahol nézték a felvételit, és olyan is volt, ahol nem számított.

Megírtam, és végül oda vettek fel, ahol nem számított az eredménye. Szóval csak simán bejelölöd az iskolákat, elmész megírni, és ennyi.

2012. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hol, mikor, hogyan kell bejelölni? Interneten? Vagy eléd elküldesz egy lapot? Hogyan?
2012. dec. 22. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Én valamilyen lapon jelöltem be, az iskolában adták....azt hiszem. A központi felvételire pedig egy külön lapon kellett jelentkezni, ott csak azt kellett eldönteni, hogy meg akarom-e írni és ha igen, melyik iskolában. Az iskolában ezt nem mondják el?
2012. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sajnos nem mondták el ott ahol járok... :(

de nagyon nagy pánikban vagyok, nem adtak az iskolában semmilyen lapot... honnan lehetne beszerezni, elküldeni stb.? Nagyon aggódom!

2012. dec. 25. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
A központira már le kellett adni a jelentkezést, abba az iskolába, ahol írni fogod az írásbelit. De még tudnak szerintem utólag is regisztrálni. Február 15-éig kell elküldened a jekentkezési lapot, azt hiszem Győrbe. A szüleid is elküldhetik, nem muszáj az általános iskolának intéznie, de az iskolában is megkérhetsz valakit.
2013. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1. Decemberben kellett kapnod egy "JELENTKEZÉS A KÖZPONTI FELVÉTELI VIZSGÁRA" lapot. Azt ki kellett tölteni: beírod hogy hol szeretnéd megírni (EZ NEM EGYENLŐ AZZAL, HOGY HOVA JELENTKEZEL!!!!), az OM számát is beírjátok, beikszelitek hogy a magyar és a matekot meg akarod ott írni. Beviszed abba a suliba ahol meg akarod írni .


2. Elmész megírni a felvételit. Körzőt, vonalzót, szögmérőt, 2-3 tollat, személyit ha van, diákigazolványt, Om kártyát, a bizidet vidd magaddal. Ez 2-szer 45 perc lesz. Előbb magyar (45perc), utána matek (45perc) 15 perces szünettel. Hétfőtől meg lehet nézni személyesen az iskolában hogy hány pontot írtál.


Kapni fogtok majd egy "JELENTKEZÉSI LAP"-ot. Erre az a sulit kell beírni AHOVA JELENTKEZNI AKARSZ. (minimum 3 helyet meg kell jelölnöd, ez lehet egy iskolán belül, de lehet 3 különböző is).


4. Elmész a szóbelire (ha van), ez kb. március 4-5-6.


5. Ha felvettek beiratkozol a suliba.


Remélem segítettem. Ha megnyugtat én is most írom majd a felvételit :)

2013. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!