Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszakapom a befizetett pénzt?

Visszakapom a befizetett pénzt?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy OKJ-s sulit, felnőttképzésben, távoktatásban.A képzési díjat már befizettem. A suli 10 hónapos, de meggondoltam magamé s nem fejezem be. Szerintetek visszakapom a képzési díjat? Van erre külön jogszabály? A megkötött szerződésben az áll,h akik részletfizetést választottak, azoknak a még aktuális havi részleget ki kell fizetniük utána már nem kell,de azokról nincs szó,akik egy összegben fizettek. Visszakapom a pénzem?A suli 10 hónapos, én 4 hónapot jártam..

2012. dec. 23. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lenni kell valami szabályzatnak. A neten nem tudod elérni? Megkérdezheted őket, bár valószínűleg számító g.cik és úgyis azt mondják, hogy nem adják vissza. Sajnos ekkor valamivel be kell fenyíteni őket, nem tudom ki foglalkozik ilyenekkel, ombudsman, ilyemsi.
2012. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi volt a szerződésben. Ha beleírták, hogy ilyen esetben nem adják vissza a pénzt, akkor nem követelheted vissza.
2012. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A szerződésben az állt,h akik részlet fizetésre kérték, azoknak az aktuális havit még be kell fizetniük, de a többi részletet nem. Meg beleírták,h ami nem szerepel a szerződésben, az a Felnőttképzési törvényben megírtak szerint történik. Kerestem a törvényt google-ban,de csak a 2001-eset találtam meg. :S Köszi a válaszokat!
2012. dec. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!