Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi igazgatási szakról...

Nemzetközi igazgatási szakról vélemények? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Mondjuk a Pázmányon? Van aki esetleg elvégezte akár ott akár máshol? Tudom, hogy az alapképzés valószínüleg semmire nem lenne jó , de esetleg valamilyen mesterképzéssel? Külföldre lehet vele menni?

Tudom, sok kérdés, csak elég új szak és kicsit bizonytalan vagyok vele kapcsolatban:S Jó lenne tapasztalatokat is olvasni mert a felvi.hu-s leírásnak nem nagyon hiszek...


2012. dec. 25. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudni, 1-2 éve végzett az első masteres évfolyam. Az mindenféleképpen hátrány hogy új, ezért a munkáltatók nem ismerik. Pozitívum hogy elég jól tanulják a nyelveket és az informatikai dolgokat(amennyire a pázmányon látom).
2012. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát igen, a felvi.hu-s leírások még soha senkit nem segítettek, inkább megzavartak... Mindent leírnak, csak a valóságot nem.

Nyilván el lehet vele helyezkedni, csak az az igazság, hogy a megpályázható pozíciók elég szűkösek. Akár állami, akár vállalati helyre pályázol, számolnod kell azzal, hogy a képzettséged kb. megfelel a többi nemzetközis szaknak (a nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás hallgatói is képesek adminisztratív munkákra), tehát nagyon sok konkurenciád lesz. Azok a szakok ráadásul már ismertek, tehát előnnyel indulnak. Ezzel számolni kell.

Külföldre persze, hogy lehet menni vele. Ahogy szinte minden más diplomával szerencsét tudsz próbálni, ez nem szakfüggő.

Mivel a most jelentkezők nem sok támogatott szakból válogathatnak majd, ezért, ha ingyenes képzésre szeretnél bejutni, akkor ez egy jó választás. (Persze ha egy kis érzéked is van más tárgyakhoz, mint pl. a matematikához, vagy hajlandó vagy tandíjat fizetni, akkor egészen mást mondanék. De ezt innen távolból nem tudom...)

A Pázmányon kifejezetten erős a szak, ezt elmondásokból tudom. Mindenképp ott érdemes ezt tanulni.


És egy jó tanács mindenkinek: attól, hogy benne van a "nemzetközi" szó a diplomában, nem jelenti azt, hogy jobb esélyekkel indul az illető. Csak beillesztenek néhány nemzetközis tölteléktárgyat, ami nem valami hasznos. A nyelvismeret pedig alap minden egyetemi képzésen, a jó nyelvtudás szintén nem szakfüggő.

2012. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!