Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudnátok olyan iskolát...

Nem tudnátok olyan iskolát mondani ami hasonlít az Abigél c. könyvben szereplő Matula iskolához?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,hogy ugyanazok a szabályok uralkodnak-e még ott de Szabó Magda a Dóczi gimiről mintàzta a Matulát.
2012. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi voltam, és megnéztem ezt a Dóczi Gimnáziumot.

Elküldöm a linkjét. Még most is egyházi fennhatóság alatt van az iskola. Szabó Magda is itt tanult.

De olvasd el, mit írnak magukról.

[link]


[link]


[link]

2012. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 2. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
1 es . Te se tudod miket összevissza nem beszélsz. Igaz a Dóczy az volt a Matula ahova Szabó Magda is járt de aban az idöben bejáros diákok nemtanulhattak ott ez a könyvben is le van írva. Már nincs egyenruha se és két oldalra fonott haj se és fiúk is járhatnak oda, aba az idöbe meg csak lányok és kollégisták lehettek.Tisztelt kérdező olyan iskola már nincs mostmár mindenhonnan hazamehetnek a gyerekek hétvégén onnan csak karácsonykor lehetet meg évzáró után nyáron.A dóczy amugy most is református suli de olyan mint a matula nincs. Miért oda akarnád íratni a gyereked vagy miért kérdezed ?
2013. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó amúgy azért kérdeztem, hogy hátha egy létező iskola, mert meg akartam nézni az Abigél szobrot.
2013. febr. 9. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
A szobor ugyemlékszem sopronba van de a Matula János gimnázium nincs az 1 es hülyén válaszolt mert most mindenki hazamhet bármikor nincs fonot haj meg fiuk is vannak mármint a doczy ban. Énmeg hallad olyan ruhát venné amiben a tanévnyiton mennek kék szoknya poloújú mellény a fehér ingre hozva meg nyakkendö jó volna ha találnék egyet
2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszenek az egyenruhák. :)
2013. febr. 11. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak az amiben a tanévnyitokor mennek meg horn Micihez kék szoknya az ing nyakkendö meg az a meléynszerü polo úju tetszik ilyen ruhát lehet én is varatok. Viszont a szürke kabát azmár nemtetszik , a köpeny nagyjából elmegy de nekem az a melyény polouju szerüségre fáj a fogam talán egy oicit hosszabb szoknya érdekelne.
2013. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!