Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Író szeretnék lenni. Hova...

Író szeretnék lenni. Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Mindenem a vers, novella, mese és forgatókönyv írás. Nagyon szeretnék író lenni. Most 7. osztályba járok de mindenki azzal nyaggat hogy hova megyek és én se tudom. Már írtam elég sokat. Azt biztosra tudom hogy könyvíró szeretnék lenni. Milyen tantárgyakból kell jónak lennem belőle? (irodalomból ötös vagyok) Ismertek ilyen gimnáziumokat az országba? Ha azon múlna hogy például le kellene mennem Pécsre akkor valahogy megoldom csak hadd járhassak oda. Egyáltalán létezik olyan gimnázium ami ezzel foglalkozik? Egyik ismerősöm azt mondta hogy ilyen iskola legfeljebb művészeti gimibe lehet. De művészeti gimnáziumból létezik ilyen. Krélek segítsetek. Író szeretnék lenni.

2013. jan. 2. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan gimnázium ugyan nincs, ahol a könyvírás fortélyaira tanítanak meg, de humán tagozatos gimik léteznek, ahol emelt óraszámban tanulják a diákok pl. a magyart is. Onnan pedig könnyen bejuthatsz egyetemra, magyar szakra. Bár író bármilyen szakot végzettből lehet, csak nézz körül a manapság kiadott könyvek között.

Ha elfogadsz egy tanácsot, inkább tanulj valami piacképesebbet, amivel lehet egy biztos állásod, mellette pedig írhatsz, könyveket adhatsz ki. Sajnos íróként nem lehet megélni, vagy ha igen, csak borzasztóan szerény körülmények között.

Sok sikert Neked a jövőben!

2013. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. jan. 2. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy erős gimnáziumot ajánlok neked, a művészeti szakközépiskolák zenét és képzőművészetet tanítanak. A gimnázium ideje alatt olvass sokat, és próbálkozz az írással!

Később mehetsz kommunikáció szakra vagy tanári szakra, magyar nyelv- és irodalom tanárnak.


Egyébként író tényleg bárkiből lehet. Sajnos itthon nincsenek írótanfolyamok, legalábbis nem nagyon tudok róluk. Figyeld az Aranymosást (Könyvmolyképző) és a magyar kortárs írókat!

2013. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mint már előttem mondták oly sokan: író bárkiből lehet, csak van három alapköve. KKGy, avagy kitartás, képzelet és rengeteg gyakorlás. Ha írtál már 250 oldalt az még nem elég hidd el nekem. Olvass változatos műfajokat és különböző korok íróit, nem kell feltétlenül híresnek lennie. És próbáld ki magadat is többféle műfaj alkotásában pl.: novellák egy képről, párbeszédek írása, zenéhez illő hangulat keltések stb. Az iskola választással kapcsolatban pedig nem tudsz írói iskolába menni. :) Viszont érdemes úgy kiválasztanod a helyet, ahol azok a tantárgyak a jelentősek, amiket kedvelsz és értesz is. Nem csak magyaron lehetsz jó író, hanem emelt matekos csoportban max. realisztikusabb lesz az írásod. :) Amúgy egyetemen magyar szakon tanítanak olyan dolgokat, ami a költő életét megkönnyebbíti. Pl.: Csokonai is egyetemen tanulta a verselési formákat, ő volt az első poeta doctus vagyis, aki tanulta a költészetet. :)

Remélem tudtam valamit segíteni.

2013. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Segített. :)
2013. jan. 17. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!