Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján döntsek egyetemvála...

Mi alapján döntsek egyetemválasztásnál?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök szeretnék lenni, két egyetem közt tétovázok:


BME VIK

pro: talán a legjobb műszaki egyetem Magyarországon, innen a villamosmérnöki sem kivétel. Sok külföldi lehetőség. Tekintély.

kontra: sok pontot kell érettségivel összeszedni, de ez most a kisebbik baj, az összejön simán, persze akkor , ha drasztikusan nem emelkednek a ponthatások a tavalyihoz képest. Amitől tarok, hogy úgy hallom szívatós, sokakat kiejtenek, ott aztán éjjel nappal tanulni kell.Persze szívesen tanulom azt, amit szeretek, de nem orrvérzésig.


OE KVK

pro:Elismert egyetem szintén, de nem tudom külföldön mennyire, azt tudom, Magyar egyetemek között a BME mögött szerepel. Gyakorlatiasabb is az oktatás, mint a BME-n, ez tetszik is, persze, ha valóban így van.

kontra: azért mégsem a legelismertebb magyar egyetem, sokan elvégzik, és ez, lehet hogy kihatással van arra is, hogy egy munkahelyre inkább a bme-n végzettet veszik fel. Ja és mesterképzés is csak a bme-n van.


Ti melyiket ajánlanátok? Gimnáziumból jövök, műszaki képzés nincs is.De érdekel a téma nagyon.

18f


2013. jan. 3. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért nem jelentkezni a BME-re, mert szivatós és sokakat kiejtenek, baromság. Ugyanúgy kiszórják az Óbudairól is a népet.


Én a BME-t ajánlom. Sok nehéz tárgy van, de egyáltalán nem lehetetlen. A hangsúly a folyamatosságon van. Ha naponta tanulsz akár csak 1-1 órákat is, akkor nem lesz problémád a számonkérésekkel sem.

A legtöbbet ott szúrják el, hogy elbulizzák az időt, ne mfoglalkoznak a tanulással, majd amikor eljönnek a zh-kkal teli hetek, akkor jön a sírás, hogy ennyit nem lehet megtanulni.


Én mindenképp a BME-t ajánlom.

2013. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ha egy mód van rá és erős, elszánt vagy: BME.


Annyival kiegészíteném, hogy az Óbudai Egyetemet sem sokan végzik el. Nem a legismertebb egyetem, de határozottan jó hírneve van. Sok nemzetközi kapcsolattal rendelkezik. A kandó épületét (és még egy másikat is) most újítottak fel. :) Én voltam már mindkét egyetemen. A BME-n igazi elit egyetemi hangulat van. Az OE családias, kellemes.


És végszóként: szerintem mindkét diplomával ugyanúgy el tudsz helyezkedni, azért annyira nem telített a szakma. Ezért megfontolnám az OE-t is, erőteljesen.

2013. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hogy tisztázzak egy-két dolgot: jó tanuló vagyok, tehát nem a bejutással van a gondom, szerintem agyam is van hozzá, bár szorgalmam kevésbé. De dolgozok rajta:D

Aztán én nem akartam az óbudait rosszabb fényben feltüntetni mint amilyen, tudom, hogy jó egyetem.Meg eredetileg ide akartam jönni, talán azért, mert több ismerősöm ide jár és jó dolgokat hallok róla.

2013. jan. 3. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne az alapján dönts, hogy hova megy több ismerősöd, a saját életedről van most szó!
2013. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de akkor te fizetősre fogsz jelentkezni? Mert ahogy a kérdésből kivettem szeretnél külföldön elhelyezkedni. Csak ugyebár akkor tudsz külföldre menni, ha kifizeted a képzést.


Ha pedig fizetősre mész és magadnak fogod finanszírozni (diákhitel) akkor szerintem mindent egy lapra teszel fel. Mi van, ha még sem jönne össze. Akkor szép kis hitelt felhalmozol és akkor megint kezdheted nulláról. Ha a BME-re mész szerintem többet kockáztatsz.

2013. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Pont ezért tevődött fel bennem a kérdés, mert én nekem az Óbudai Egyetem szimpatikusabb, de a többiek a BME-re mennek olyan indokkal, hogy az a jó egyetem, ott van egyetemi képzés, a munkaadóknál a bme diplomával simán el lehet helyezkedni. stb stb, meg ha mehetnek pontszámok alapján bme-re, akkor miért ne oda mennének. Közben, meg jól tanulnak, bár rosszabbul mint én. (Műszaki területen szintén képzetlenek)
2013. jan. 3. 17:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs, most így összekavarodnak a válaszaim:) Az előzőt arra írtam, hogy a többiek hova mennek. Ezt arra írom, hogy külföldre nem azonnal egyetem után mennék, mert államilag finanszírozotton tanulnék. Maximum elvgézem itthon a ledogozandó éveket és aztán ki, igazából nem gond, meg külföldi fizetéssel akár vissza is fizethető a tandíj.
2013. jan. 3. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Villamosmérnököknél pont tökmindegy szerintem a röghözkötés, mert annyival többet keres az ember, hogy legrosszabb esetben is 1 év alatt visszafizeti a tandíjat. :-)
2013. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!