Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kertészmérnök karokra miből...

Kertészmérnök karokra miből kell felvételizni, hogy számolják a pontokat?

Figyelt kérdés

Ha 15 éve szereztem főiskolai diplomát, ami csak kicsit kapcsolódik ehhez...

1990-ben érettségiztem...


Gondolom a mai gyerekeknek érettségi alapján számolódnak a pontok, igaz?

Na de nekem, röhej lenne, ha a százéves érettségimet néznék, ami amúgy sem fényes....


Hogyan vetethetném fel magam? Mit tanuljak, miből felvételivizsgázhatok?



2013. jan. 3. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem jelent problémát, akkor letegezném, interneten nem szeretek magázódni!:)


Az akkori érettségidet is el fogják fogadni, csak a pontszámításnál a nagy H betűt kell kiválasztani a tantárgyaknál (mert az még a Hagyományos érettségi rendszer volt).


A kertészmérnök nem egy kar, hanem egy szak, ami a Kertészettudományi karon van mondjuk a Corvinuson. Gondolom arra a szakra gondoltál.

Itt az érettségi követelmények:

kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy idegen nyelv(5) v. szakmai előkészítő tárgy(4)


Választható nyelvek: angol, német.

Szakmai előkészítő tárgy: építészeti és építési alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, kereskedelmi és marketing alapismeretek, környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek, közgazdasági alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel), közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), mezőgazdasági alapismeretek.


Pontszámítási módszerek:

[link]


De ehhez van egy kalkulátor, csak az eredményeket kell bevinni, kiválasztani hova akarsz jelentkezni és kiadja hogy mennyi pontod van:

[link]

Ezzel az a gond, hogy még nem aktív a jövő szeptemberben induló képzésekre (még tart a keresztféléves felvételi, majd valamikor január végén próbálkozz vele).

2013. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És olyan lehetőség nincs, hogy az érettségit ne vegyék figyelembe, hanem írok két tárgyból felvételit? NIncs felvételi vizsgáztatás egyáltalán?

Rossz jegyeim voltak hajdanán, viszont azóta egy rakás dolgot tanultam egyéb úton...

Ezen kívül ott a korábbi főiskolai diplomám... Azt is beszámítják valamilyen módon? Mégiscsak többet jelent egy főiskolai diploma, mint egy érettségi.


?

2013. jan. 3. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen már nincs. Az érettségit mind a két pontszámítási módszerbe beleszámolják. Illetve még be kell küldeni a középiskolai 11. és 12. év végi eredményeket.

A korábbi diplomát talán be lehet számolni többletpontként (24 pontot lehet vele szerezni pluszba), de azt nem tudom, hogy tényleg beszámítják e. (azt tudom, hogy szakiránynak megfelelő OKJ-s bizonyítványért jár plusz pont, de vajon a diploma annak számít?). Ennek utána kell járni.

2013. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha tényleg rosszak az érettségi eredmények, akkor az 1. hozzászólásban említett tantárgyak közül kettőből újra kell érettségizni. Azt a kettő nagyon jóra meg kell írni és a duplázásos pontszámítással (össze kell adni a két érettségi tantárgy százalékos eredményét, majd be kell szorozni ezt kettővel) jó pontszámot lehet belőle kihozni.
2013. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!