Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az hogy lehet, hogy BME-n...

Az hogy lehet, hogy BME-n drágább egy félév, mint a Corvinuson?

Figyelt kérdés
A alkalmazott közgazdaság szakot néztem, és a BME-n 250e, COrvinusn 215e. Tudom h a BME is egy elitegyetem, de mégis csak a Corvinus a közgazdasági egyetem. Akkor ez hogy lehet?

2013. jan. 6. 00:09
1 2
 1/11 sztrecskó válasza:
36%
Úgy, hogy a BME király!
2013. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tegyük félre a rivalizálást, és inkább objektív válaszokat várok, köszönöm!
2013. jan. 6. 00:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nincs semmi jogi megkötés egyik egyetemnél se, hogy mennyire "árazza be" a saját képzését. A BME ennyire tartja és várja rá a jelentkezőket, a Corvinus meg annyiért.
2013. jan. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Majd ha bekerülsz valamelyikre akkor megtudod.

Nem rivalizálás kérdèse.

[ BME :) ]

2013. jan. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Minden szaknak megvan h mennyi a legalacsonyabb ár, amit az egyetem kérhet érte. Ill ha jól tudom még van max ár is, és ezek között kell mozogni.Ált az alacsonyabb árhoz mozognak közel a félévek, de az "elitebb" sulik megtehetik,hogy többet kérjenek.

Szóval ha a BME ennyit kér, akkor annak megvan az oka is: a suli neve, a tanárok, a képzés minősége...

2013. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
A BME-re alacsony még a ponthatár is minden gazdasági képzésre... Nagyon kellhet nekik a pénz. A Corvinusnak alacsony a tandíja is , sőt a ponthatárai is elég magasok. Érdekes... Mindenesetre a BME-t nem ajánlom a gazdasági szakokban. Elég ramaty... Személyes tapasztalat, mert tanultam ott. Ülsz az 1000 fős előadóba, a tanár tőled 1 km-re előadja a showt, amit az előtte álló 2 ember még ért is, a többiek pedig vihorásznak, filmet néznekk stb.
2013. jan. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem (hangsúlyozom, hogy saját vélemény és csak spekuláció) a BME-n mérnökképzések árait próbálják ezzel kompenzálni. Ugye ott sok fejlesztés kell (amit folyamatosan csinálnak is), de nem akarják ezt egyedül a mérnök szakokon behúzni, ezért valamivel magasabbak a közg. képzések árai is.

Lehet, hogy hülyeség és csak ennyire "lőtték be" a saját áraik és ennyi

2013. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Nincs elég pénze a BME-nek, ennyi. Gondolom a kis dedómatyik, akik eddig ideírták a kérdéshez, hogy hajrá BME most leginkább a föld alá süllyednének, hogy jól beégtek, de hát Istenem, mit várunk egy BME-stől... és egyik sem elitegyetem, sokkal jobb egyetemek vannak nála, sőt, csak azok vannak
2013. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Így van. BME-re jártam, de csak azok mondják rá, hogy hűha, akik odajárnak. És valljuk be elég sok ilyen van. Sokkal jobb egyetemek és főiskolák vannak tőle.
2013. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2013. jan. 6. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!