Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most felvételizem középsuliba....

Katy123789 kérdése:

Most felvételizem középsuliba. Milyen a szóbeli vizsga? Miket kérdeznek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :D Most idén felvételizem. Ami azt illeti január 19-én. Egy győri iskolába szeretnék jelentkezni, a Krúdy Gyula Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumba. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor van a szóbeli vizsga, és ott miket kérdeznek? Lehet rá készülni? Illetve ha valamelyikőtök tudna pár példát írni, megköszönném! :) Valaki esetleg ebbe a suliba jár? Meséljen egy picit.. (nem muszáj pont a kéttannyelvűbe, lehet mondjuk a szakközép részbe járó is az illető!) A felvételitek nektek hogyan sikerült?:S Én személyszerint, nagyon félek tőle.. Ti is féltetek? Felvettek titeket az elsőre megjelölt suliba..? (Nem pont ebbe, bár hova..) Bejárást, vagy a koleszt ajánljátok jobban? (45 km-re lakom Győrtől) Előre is köszönöm a sok kérdésre a választ! =D

2013. jan. 8. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakra jelentkezel. Nekem töriből volt 20 tételem, azokból húztam kettőt, és felvételiztem. Angolosok angolból csinálnak egy kis írásbelit, meg szóbelit. Belekérdeznek a mindennapokba, ilyen általános tájékozottság. Ki a miniszterelnök, köztársasági elnök... Egyik barátnőmtől azt kérdezték, hogy milyen körutak vannak Szegeden. Szegediek vagyunk, ez nálunk alap, hogy tudni kell mindet.

A leendő iskolád honlapján nincs fent felvételi követelmény? Én onnan néztem ki a tételeket, stb.

Nekem anno (5 éve) 69 pontos lett az írásbeli, csont nélkül felvettek oda, ahova menni szerettem volna, bár itt jobban számított a felvételim töriből, mint az írásbeli. Akkor nagyon féltem, de nem nagy dolog igazából.

Kollégium egyszerűbb, de sok a veszélye. Nehéz a tanulás, ha pl. olyan vagy, aki hangosan mondja az anyagot, akkor a tanulószoba csendje nem a legjobb. Sokan el is züllenek, a legszendébb kislányból is lehet partir*bi sajnos, ha olyan társaságba kerül.

2013. jan. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :) Hát utána néztem, de az oldalon nem láttam róla. A szóbeliről írták a dátumot és hasonlók.. Meg hogy az első 130-at hívják be. De semmi tétel, semmi ilyen. Faluban lakom, szóval ilyeneket nem kérdeznek, mint a barátnődtől. :D Hál' Isten! :) Hát a hagosan tanulás.. Ott elakadtam:D Nem hogy hangosan, de egyáltalán nem szoktam tanulni.. De azért a 4-es és az 5-ös jegyek simán megvannak.. (Pl. töriből kitűnő vagyok..xD) Pedig sosem tanultam. Amint haza érek, leülök géphez, aztán este max. a lecke felét megcsinálom, és ennyi. :D Hát majd meglátom. Szerintem bejelölöm a koleszt, egy hétig próba idő, ha bejön kolis leszek, hanem, akkor nem. :D Köszönöm a válaszokat! ;)
2013. jan. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!