Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jogász szakra szeretnék...

Ha jogász szakra szeretnék majd jelentkezni, akkor milyen fakultációt kell választani?

Figyelt kérdés
Gondolom a törit, ha lehet, akkor emeltre, de másiknak jó lesz a földrajz? Mert 5. tantárgy ez lenne. Magyar fakra nem lesz baj, ha nem arra jelentkezek? Pár ismerősöm azt mondta a magyar fakról, hogy nem nagyon javasolják, de a miértet azt nem tudom.
2013. jan. 10. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogon a felvételi tárgyak: történelem ÉS magyar vagy idegen nyelv.

Ez alapján érdemes választani. Töri mindenképpen jó lenne faktnak. Talán a magyar is megérné, de te tudod. Igazából ha írsz egy nagyon jó angol közepet pl., akkor már nem is kell a magyar, mert beszámíttatod az angolt.

2013. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
németes vagyok. Tanulok angolt is, de németből szeretnék nyelvvizsgát, ha sikerülne, akkor felsőfokút. ebből lenne-e valamilyen hátrányom, vagy mindegy az egyetemen a nyelv?
2013. jan. 10. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha németet tudod az angol helyett. Akkor megérné neked a német felsőfokú nyelvvizsga, és emellé a töri emelt és a német közép érettségi.

(Ha németből emelt érettségiznél, akkor nem kapnád meg a német nyelvvizsgáért a pontokat, ezért tanácsolom így.)

2013. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!