Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyenek a középiskolások...

Miért ilyenek a középiskolások? Miért nem tudnak viselkedni órán és miért nem értik meg, h az életnek tanulnak?

Figyelt kérdés

Borzasztó, h mik vannak manapság. A tanárokat teljesen kikészítik, órán csak pofáznak, közben érettségin meg úgy kell őket átrugdalni. Persze olyan is van, akit nem lehet. Mi az elképzelésük az életről? Mit akarnak csinálni érettségi nélkül? Vagy max érettségivel?

Tudom, h van pár jobb gimi, ahol nem ez a felfogás szerencsére :)


2009. aug. 29. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne általánosíts. A rosszabb iskolákban is vannak jó diákok, és a jobbakban is rosszak. Szerintem az az oka, hogy manapság a tanár már nem nevelheti a gyereket. Ha megtehetné, nem mernének olyan sokan kötözködni, beszólogatni, és talán még a tanuláshoz is megjönne az eszük, mert nem engednék át 1,3-as átlaggal őket. És bár hihetetlen, de olyanok is vannak, akik tényleg azért járnak be, hogy tanuljanak, és már van elképzelésük arról, hogy mit akarnak felnőttként csinálni.
2009. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem fog tetszeni a válaszom, de én teszek rájuk magasról. Most végeztem el a gimit, tudom miről beszélsz, de ez már az ő bajuk. Felnőtt korukban bizony anyuci-apuci nem fog fenekük alá tolni mindent, majd akkor rájönnek, ha előtte nem. Érettség, nevelés, családi háttér kérdése. Szerintem főleg az, hogy anno mennyire "fogták" a szülők a gyereket.

Hogy mi lesz velük... Nem tudom. De végülis valakiknek az utcát is söpörni kell.

2009. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Sok "tanár" még adja is a lovat ezek alá.
2009. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy anyuci-apuci igenis a seggük alá tol mindent, felnőtt korukban is. az utcát pedig nem fogják söpörni, hanem majd élnek a segélyekből, mint a kisebbség...
2009. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, h ha 23 ordít, 2 meg figyelne, az a 2 sem tud.. Igen, a tanárnak sajnos nincs módja fegyelmezni őket, mert ha felemeli a hangját, sérül a gyerek személyiségi joga. Előbb-utóbb rájönnek, h milyen életet választottak, csak akkorm már késő lesz.
2009. aug. 29. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazad van bizonyos fokig, tényleg sok diák fegyelmezetlen az órákon, a többieket sem hagyja tanulni...


De van ennek egy másik oldala is : sajnos nagyon sok tanár kap diplomát, akik nem tudnak megbirkózni a feladattal, képtelenek csendet, rendet, figyelmet tartani az órájukon! Nem ordítozással és intőkkel kellene (ahogy sokan csinálják), hanem érdekes, figyelemfelkeltő órákat kellene tartani!


A legtöbb tanár úgy viselkedik, hogy a diákok nem tudják tisztelni őket (ordítoznak, csapkodnak, igazságtalanok, fenyegetőznek, órákon mobiloznak, stb.)...


A gyerekeim 12. éve járnak iskolába, ezalatt a 12 év alatt számtalan tanárunk volt, de alig 2-3 akadt, akik valóban lelkiismeretesen tanítottak, gyakoroltatták a gyerekeket és nem azon élveztek, hogy 1-es dolgozattal szórhatták meg a kölyköket, hanem az volt náluk a lényeg, hogy a gyerekek TUDJANAK, értsék, amit tanít!

(Érdekes, ezeknek a tanároknak az óráin egyik diák sem rendetlenkedik. Vajon miért?)


Szerintem túlságosan sok tanár van, kevesebb is elég lenne, de ők legyenek elhivatottak, akik tényleg azért tanítanak, mert szeretik a gyerekeket és tudnak is tanítani, képesek a gyerekek figyelmét kicsikarni!


A tanárok tekintélyét sajnos maguk a tanárok rontották le, ezt pedig csak úgy lehetne visszaállítani, ha eltávolítanák azokat, akik csak azért mentek tanárnak "mert ide vették fel őket"...

2009. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem kevés ilyen hatalomvágyó tanár van, aki abban éli ki magát, h uralkodik a gyerekeken, intőt oszt nekik, stb. Akiket én látok, azok még a lehetetlent is megpróbálják azért, h a gyerek átmenjen év végén, vagy az érettségin. Ahol gond van, ott 90%-ban a gyerekkel van a baj. Más: soha nem szabad a gyereknek azt mondogatni, h a tanár a hibás (kivéve, ha tényleg vmi nagyin gázos esetről van szó). Ezért nem tisztelik őket, nem az a 10% miatt, aki tényleg nem okés, mint tanár.
2009. aug. 29. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:

"...Akiket én látok, azok még a lehetetlent is megpróbálják azért, h a gyerek átmenjen év végén, vagy az érettségin..."


Nem tudom, te hol jártál eddig iskolákba, de én 5 bp-i iskolában tapasztaltam az általam leírtakat.

2009. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyukám tanár, róla és a 2 iskolában tanító kollégáiról beszélek. Valamint anyósom, apósom tanár, ők is ilyenek, és én is jártam iskolákba (mondjuk engem nem kellett átrugdosni).
2009. aug. 29. 15:08
 10/10 A kérdező kommentje:
De szerintem ha mind az 5 iskolával gond volt, akkor ott nem az iskolákkal volt a gond. Ja, ami iskolákról én beszélek, azok is Bp.,összesen 6 db.
2009. aug. 29. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!