Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szak Pesten vagy...

Julis95 kérdése:

Biológia szak Pesten vagy Szegeden?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, de azt tudom, hogy biológia szakra szeretnék menni. De nem tudok ez a 2 város közt dönteni. Szerintetek melyik a jobb?

2013. jan. 14. 18:18
 1/8 bensdorp ***** válasza:
Bármit is javasolnak, hogy melyik a jobb, azt valójában senki sem tudhatja, mert senki nem végzi el mindkettőt elejétől a végéig. És mivel senki sem tudja objektíven megítélni az oktatási rendszerek rangsorát, legjobban teszed, ha maguknak a városoknak az előnyeit-hátrányait veted össze a saját preferenciáiddal együtt, és az alapján döntesz.
2013. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy Szegeden jobb a képzés.

Nézzük az előnyöket és hátrányokat, általánosságban is.


ELTE pro, SZTE contra:

- Budapest.. egyértelműen több a lehetőség, mint Szegeden

- Szebb a város, bár ez szubjektív

- későbbi elhelyezkedés talán, de csak talán könnyebb

- ide nem sikerült összeszedni annyi érvet, de én, ha lenne pénzem biztosan Pestre mennék, de sajnos nincs, így marad Szeged..


ELTE contra, SZTE pro:

- a pesti élet drágább: az albérlet, a bkv bérlet, a buli vagy akár csak egy kávé

- nem tudom, hogy az ELTE milyen kedvezményeket ad a hallgatóinak, de az SZTE ad féléves bérletet minden szemeszter elején, ingyenes úszási lehetőséget, gólyakártyát, jegyzettámogatást,

- itt a TTIK társaság nagyon összetartó, bár szerintem egy jó nagy részük rohadt módon beképzelt arra, hogy ők már pedig nem bölcsészek..

- az oktatók - azt mondják - hogy itt jobbak - ezt én nem tudom, mert nincs összehasonlítási alapom

- itt nincs annyi felesleges tölteléktárgy, mint az ELTÉ-n pl.: SZTE-n van matek praktikum, fizika alapjai, kémia alapjai, földtudomány és ezen kívül a többi kb 10 tantárgy biológia

míg az ELTE-n van mittudomén 14 tantárgyad és abból nyolcnak semmi köze a biológiához

- bunkóbb emberek (Ne haragudjatok pestiek, de ti nem veszitek észre, mert ott nőttetek fel. Egymás miatt vagytok bunkók, ördögi kör. Persze van 1 % kivétel.)


Szeptembertől én is valószínűleg biosz szakra fogok menni. Eddig másik szakon voltam - ugyanitt az SZTE-n - de rájöttem, hogy a biológia érdekel.

2013. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és az SZTE-re kb 100 ponttal kevesebb kell.
2013. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

19:34: ezt mégis honnan szedted, hogy Szegedre ilyen sokkal kevesebb pont kell? Ezt kötve hiszem!

A szegedi egyetem biológiában egyértelműen veri az ELTÉ-t!


Ha mégis ennyire kevesebb kell, (nem néztem a friss adatokat) annak biztosan nem a oktatás minősége az oka, hanem az, hogy kevés helye van az ELTÉ-nek!


A szegedi biológia oktatás egyértelműen jobb a pestinél!

Szegeden van az MTA biológiai kutató központja is, és Szegeden találsz sok olyan szaknemembert is, aki az ELTÉ-n nincs.


És szegedi egyetem légköre is egészen más, az ottani tanárok jóval normálisabbak, és segítőkészebbek, mint az ELTÉ-n!

Az ELTÉ-n viszont tudok pár beképzelt és szakbarbár bunkót is, Szegeden viszont nem!


Úgy hogy ez egyszerűen nem is kérdés, aki komoly biológus akar lenni, annak egyértelműen Szeged a jó választás!!!


Szegeddel mindössze egy baj van: eléggé az isten háta mögött van, persze ez attól is függ, hogy éppen hol a saját lakhelyed. Pest meg ugye az ország közepe.


Az pedig hogy Pest szebb, mint Szeged, nahát ekkora oltári marhaságot még nem halottam!

Egy szegedi srác mondta nekem, hogy szerinte Szeged olyan, mint egy kis Budapest. És kb. neki lehet igaza.

Szeged igenis szép város, és Budapestnek is sok szép része van, de olyan büdös viszont sincs, mint Pest egyes részein, pl. a Róbert Károly körút vagy Kerepesi út 16. kerületi részei.

Annyi züllött és veszélyes elemet sem találsz, mint Pesten.


Pestet viszont sokan nem is ismerik, azt hiszik, hogy kb. csak a Keleti Pályaudvarból, meg Nagykörútból áll a város, miközben ez messze nem így van.

Pesten én már láttam őzet is, de például a 23. kerületben vannak olyan részek is, ahol még vezetékes ivóvíz sincs, hanem kútból húzzák a vizet! (Nem vicc!) A 16. kerületben pedig aszfaltozatlan utcákat is láttam!

Szóval Pest csak belül csili-vili! És Pestnek is vannak tiszta levegőjű részei is.


Tehát egyértelműen Szeged, de ehhez hozzá kell venni természetesen az egyéni ambíciókat is.


Ha valakinek inkább a Budapesten lakáshoz vannak egyéni ambíciói, de nyilván ép ésszel a szegedi egyetemmel szimpatizál, akkor ő még tart a Bolognai rendszer, és ez a h kormányzat nem vonja vissza, addig lehetséges egy olyan trükköt is csinálni, hogy az első 3 évet, tehát a Bsc-t elvégzed az ELTÉ-n, a további 2 év mester képzést pedig Szegeden teszed le, és a doktorit is Szegeden szerzed meg magadnak.

2013. jan. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Még annyit, hogy mielőtt itt a "pestieket" kezdi valaki még jobban szidni: nos a "pestiek" egy része pontosan nem más, mint Pesten keverő vagy Pestre költözött bunkó vidéki!

Természetesen a vidékiek közül sem tartozik mindenki a bunkó kategóriába.

Tessék meg nézni például hány hülye utazik a piros 7-es buszon (kb. a "Keletiből, és Kelenföldről szállítja a vidékieket be a városba), meg kiválasztani egy olyan buszt, ami többségében budapestieket szállít, és ordítani fog a különbség, hogy az utóbbi buszon mennyivel kevesebb tahó van!

Ugyanakkor a pestiek általában jóval csiszoltabbak, mint a vidékiek, emiatt olykor még egy hajléktalan is kulturáltabban viselkedik, mint egy vidéki.

Viszont ha egy pesti tahó, akkor a csiszoltsága miatt még élesebben, még kiütközőbben tud bunkó lenni, mint a vidéki párja.


Biológus képzésben pedig egyszerűen nem is kérdés: ha az egyéni ambícióid is egyébként megengedik, és komoly biológus akarsz lenni, akkor egyértelműen Szeged!

Szeged mellett az ELTE, és minden más biológus képzés az országban messze elbújhat!


Ui.: a fenti hozzászólásomban szakembereket akartam írni, csak nem figyeltem eléggé oda, és a Firefox alá rakott helyesirásellenőrző hülyeségre átjavította.

2013. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Tudod mit jelent az, hogy szubjektív?

Az én személyes véleményem szerint szebb Pest. Elfogadom, ha valakinek Szeged szebb, de nekem Pest jobban tetszik. Ennyi. Pont. Szubjektív vélemény, gyengébbek kedvéért SAJÁT, SZEMÉLYES vélemény..


Nézz utána, mielőtt elkezdesz ugatni, igenis kb 100 ponttal kevesebb kell Szegedre, de senki nem mondta, hogy ettől ott rosszabb a képzés.

www.felvi.hu - gyengébbek kedvéért...


Nem megy a szövegértés? Én is azt mondom, hogy Szeged a jobb.

Jó lenne, ha előbb gondolkoznál és értelmeznél mielőtt elkezdesz ugatni...

2013. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Össze sem tudom hasonlítani Pestet Szegeddel...a képzés a légkör,tanárok és a kedvezmények is egyértelműen Szegeden a jobbak ezt már többen mondták..Pl ha Pestre megyek engem kiráz a hideg komolyan..nagy,piszkos,büdös és az emberek is mogorvák.Szeged sokkal tisztább, kedvesebb, kisebb, barátságosabb város.
2013. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a véleményét. Igen szegedre EDDIG 240, ELTÉn 360 körül voltak a pontok.

Sok jó dolgot megtudtam. :)

Őszintén engem a város vagy az emberek mentalitása nem érdekel annyira, nem teszek ilyen kivételezést. Én jelenleg a szak "minőségével" foglalkozom. Erre jó meglátásokat kaptam. :)

Köszönöm még-egyszer. :)

2013. jan. 20. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!