Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomaosztó hogyan zajlik?...

Diplomaosztó hogyan zajlik? Milyen ruhában kell menni? Milyen ajándékot szokás adni és mikor kell odaadni?

Figyelt kérdés

Anyának most lesz (Február 8) a diplomaosztója. Angol-pedagógia mester tanár lesz. 2,5 évet tanult nagyon szorgalmasan így igazán megérdemel valami ajándékot. Én 14 vagyok (lány), ő 41 éves.

- Milyen ruhába menjek? (nincs semmilyen ünneplőm, szóval most kéne venni)

- Milyen ajándékot szokás ilyenkor venni?


Az átadás után hazamennénk és a mama csinál egy vacsorát. Apa nem gondolkozik semmilyen ajándékban,mert nálunk anya a "pénztáros". Én is az iskolába kapott büfés pénzemet gyűjtögetem (5000Ft). A mamáék sem vesznek neki semmit szerintem (sajnos ilyen család vagyunk). Megkérdezni nem tudom anyát,mert úgyis azt mondja,hogy ne költsem rá a pénzt.



2013. jan. 14. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szokás ajándékozni, csak ebédet tartani.
2013. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
manapság már nem szoktak olyan "ünnepélyesen" felöltözni az emberek ilyen eseményekre. ha felveszel egy fekete szoknyát, hozzá valami kis szebb felsőt, már jó leszel. ajándékként én valami kisebb dolgot vennék az anyukád érdeklődési körének megfelelően. ha anyukád "kortalan", vehetsz neki egy plüss is, amin ilyen kis diplomaosztós satyi van. hülyeségnek fogja először tartani, de jó emlék lesz 10 év múlva.
2013. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

sajnos nincsenek normális ruháim. Minden olyan hülyén áll rajtam. Falun lakok és amikor egyszer eljutunk a Cosmosba,akkor van kb. fél órám,hogy gyorsan válogassak magamnak ruhákat,de már 10 perc múlva kérdezgeti anya,hogy nem megyünk? Meg természetesen a legolcsóbbat vegyük meg! Úgyhogy se szoknyám, se fölsőm, még magassarkúm sincs, de még harisnyám sincs! Iskolai ünnepélyekre matrózblúzunk van,de azt is kinőttem :/


sajnos anya olyan,hogy nem örül semminek, főleg nem ilyen plüssöknek, meg sajnos nincs is felén ilyen bolt.

2013. jan. 15. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!