Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz az egyetemen az...

Milyen nehéz az egyetemen az építészmérnöki? Közületek van olyan, aki odajárt v jár? Ha igen, akkor részletesen beszámolnátok róla, h milyen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Röviden nehéz és nagyon időigényes, szinte semmi szabadidőm nincs. Bírni kell az éjszakázást és bele kell törődni, hogy ha rajzolni kell, akkor lehet akármilyen nap, nincs buli.
2009. aug. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! BME-ről tudok nyilatkozni. Rettenetesen sokat kell rajzolni, szinte minden tárgyat vagy rajzban vagy számolásban kérnek számon. Folyamatosan határidők vannak, és nincs mese, ha rajzolni kell egész éjjel, akkor rajzolni kell... Az épületszerkezettan elég nehéz, de nagyon hasznos tárgy, ez végigkísér egész egyetem alatt. Az építészettörténetet is rajzos formában tanítják, és nagyon szép tud lenni, de számomra elég nehéz is. Ábrázoló geometriával fejlesztik a térlátásodat, szerintem az jó tárgy, de sokan azon véreznek el elsőben. Vannak tervezési tárgyak, minden félévben más. Először kisebb kompozíciókat kell csinálni különböző szempontokból (térkompozíció), második félévben már apróbb funkciókra, adott környezetbe terveztek installációkat, kisebb építményeket. Harmadik félévben lakóépülettervezés, a későbbiekben középületek, ipari épületek tervezése is van. Minden tervet igényes dokumentációval kell beadni. Műszaki tárgyakat olyan felépítésben tanítanak, hogy először van egy átfogó tárgy, majd lesz statika, szilárdságtan 1,2, majd megtanuljátok különböző anyagok, szerkezetek jellemzőit. Mindez addig fog fajulni, hogy azt mondják később, hogy tervezz egy csarnokot, akkor tudsz hozzá anyagot és szerkezetet választani.


Körülbelül ennyi. :) Nálunk az évfolyam nagyon jó, segítjük egymást, hiszen valamilyen szinten egymásra vagyunk utalva. Akinek van egy jó jegyzete, néhány mintarajta, az nem sajnálja a többiektől, bedobja a közösbe, majd úgyis megtérül.


Akkor válaszd ezt a pályát, ha biztos vagy benne, hogy kibírod a hónapokig rajzolást, és bírod a kritikát.

2009. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké, köszke, jár a plusz!
2009. szept. 4. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én Yblös vagyok, ott dettó ugyanez a helyzet, pedig azt hittem mikor jelentkeztem jóval könnyebb lesz mint a BME (onnan jöttem át mert nem szerettem). hát nagyot tévedtemcsak az alkalmassági könnyebb. de én ezt a sulit nagyon szeretem legalább.


meg kell tanulnod beosztani az idődet, akkor nem kell éjszakáznod. egyszerre kell kreativnak és precíznek lenni szoval egyáltalán nem könnyű. keménynek kell lennek hogy kibird:D de aki megszereti az imádja és teljesen megőrül érte.


első féléves tárgyak itt amúgy

mechanika: NAGYON sokat kell gyakorolni, úgy menni fog-általában:D

ábrázoló geometria: szerkesztések, rengeteg vonal, térlátásturbózás,én nem szeretem

matek: analízis- lényegében emelt matekérettségi anyaga egy kis plusszal

épületszerkezetek: nehéz...mitől nem dől össze a ház, hogyan kell megkomponálni a dolgokat:D benne van a nevében mit takar amugy hozzá kell tenni elég száraz az anyag egy rossz tanárral halál

épülettervezés: ebből makettozunk , házakat alakítunk át, nagyon lehet szeretni

építészeti ábrázolás: alapokra tanít meg érdekes feladatokkal, ez is szerethető

szabadkézi rajz: gondolom ez nem igényel magyarázatot


na leirtam a tárgyakat mert engem anno tök érdekelt hogy mit is fogok majd tanulni


aki nem ide való nagyon hamar kiesik... ja és nagy előny ha szakközepes voltál!


remélem segitettem:)

2009. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Én még nem bolognai rendszerben tanultam, hanem a hagyományos "5" éves osztatlan képzésben. 300 emberből 17-en végeztek 5 év alatt, főleg azok, akik nyomultak, vagy a szüleik is építészek, és tudtak nekik segíteni. Én 10 évig húztam, mert már depressziós voltam a végén, a tanárok nagy többsége nagy arc, és nem tanítanak, hanem megaláznak. 10 évig egyetlen szilveszter vagy karácsony nem fért bele, mert rajzolni kellett. A hétvégéken szintén. A pasim elsőben dobott, mondván, hogy karrierista vagyok, mert másból nem áll az életem, csak az egyetemből. 3x próbáltam a diplomát, 25 kilók jöttek fel rám a stressztől, aztán konzulenst váltottam, és majdnem ötöst kaptam, híres építészek voltak a diplomavédésen, és azt mondták, hogy hiteles ember vagyok, és kiemelték, hogy milyen jó volt a tervem. Ennyit számít a konzulens, pedig nem ő tervezte meg helyettem, de segített, és tényleg jól sikerült, csak nem volt időm befejezni. Nagyon utáltam a sulit, csak azért fejeztem be, mert nem vagyok az a félbehagyós típus, de azt hittem, én leszek az első pályaelhagyó az évfolyamról. Most babázok, és minden szabad percemben házakat rajzolgatok vagy házakat nézegetek, és IMÁDOM! Az a baj, hogy nem ismernek téged, mint embert a kreditrendszer miatt, és úgy ítélnek meg. Engem egyszer 25 ember előtt szarig aláztak, mert nem csináltam meg vmit karácsonykor, pedig éjjel nappal azt csináltam, csak nagyon lassan ment, mert épp nagyon depressziós voltam. Sokan nem adják át a tudásukat, mert konkurenciát nevelnének, de sokaknak meg nincs is mit átadni, így egy jó tanár nélkül gyakorlatilag magadra vagy utalva. A műszaki dolgokat megtanítják, és én a művészeti dolgokra is fogékony vagyok, de nem mutatják meg a tervezés folyamatát, hogy lesz olyan... Arra magadtól kell rájönnöd. Volt mondjuk 5 tehetséges diák az évfolyamunkon, de ennyi.
2010. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

hogy nincs szabadidő?


5 év allat csak más épitész-tanúlokal fogok barátkozni?

2010. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

na pont ezért jöttem át a BME-ről, a személytelenség és az alázás miatt! Yblön kevés hallgató van így emberszámba vesznek, tudják a neved...nekem ez fontos.

Jól teszed, ha építészekkel barátkozol:D ők megértik mért nincs időd

2010. nov. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, egy idő után rájön az ember, hogy ha egy héten 24 órában rajzolsz a hét minden napján, akkor sem végzel időre. Ha meg nem tudod amúgy sem befejezni, akkor miért pont a szociális kapcsolataidon spóroljál... Én edzésre járok, kutatok, barátaim vannak, kapcsolatom van, önszorgalomból mást is tanulok mellette. És a sulival is aránylag jól állok. Meg lehet csinálni, csak tudni kell pont megfelelően lazán venni.


Egy harmadéves.

2010. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!