Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színházi ügyelő vs. Rendezőass...

Színházi ügyelő vs. Rendezőasszisztens?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Színház-és Filmművészeti Egyetemen szerettem volna elkezdeni egy Színházi ügyelős tanfolyamot (2 féléves).

Korábban azt az információt kaptam az egyetemtől, hogy amint végez az akkori évfolyam, indítják a másikat. Sajnos ez nem így történt, és nem is valószínű, hogy mostanában sor fog rá kerülni.

Ehelyett ajánlották a 4 féléves Rendezőasszisztens szakot (felsőoktatási szakképzés).


Engem nagyon vonzott/vonz az ügyelő képzés. Olvasgattam a rendezőasszisztensről is, de valahogy nem látom a hasonlóságot a kettő között.


Valakinek valami tapasztalata?



2013. jan. 21. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nahát, kicsi a világ, én is most megyek jövőre rendezőasszisztensire, idéntől egyetemi képzés lesz. :) Igazából pedig tök hasonló, csak a rendezőasszisztens feladata sokkal szerteágazóbb, valamint a fizetésük is kb. dupla annyi. Az ügyelő inkább csak az előadásokon dolgozik, ő mondja meg, kinek mikor kell bemennie a színpadra, ki mikor kezdjen el készülni, hányszor menjenek vissza meghajolni, ő felel azért, hogy mindenki a helyén legyen és a dolgát csinálja akkor, amikor kell. Viszont a rendezőasszisztens már a próbafolyamatoktól ellátja a feladatát, gyakran az ügyelői és súgói munkát is beleértve, de egyébként ő segíti a kommunikációt a rendező és színész valamint egyéb munkatársak között (hangosító, világosító, díszletes, színpadmester, stb). Viszont szerintem ez pont olyan szakma, amit lehetetlen körülírni, nem lehet normálisan megfogalmazni, hogy mit takar pontosan. Az egyik barátnőm is rendezőasszisztens, múltkor mesélte például, hogy az egyik színész az istenért nem tudta megtanulni a koreográfiát, neki kellett velük gyakorolni a próbán. Szerintem jó dolog, én tuti nagyon fogom élvezni. Egyébként megkérdezhetem a korod és nemed? :) Hátha osztálytársak leszünk, vagy mi. :)
2013. jan. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ, így már sokkal érdekesebben hangzik! :)


21/lány :)

2013. jan. 27. 11:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, jártas vagyok már a dologban. :D Én pedig 18l
2013. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt írták, január végén lesz bővebb info a honlapon, esetleg akkor kereshetjük egymást privátban, ha gondolod. :)
2013. jan. 27. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Én tartom a kapcsolatot Farkas Ildikóval, pont tegnap küldött egy e-mailt, hogy csúszik a dolog. Már megvan minden, 4 féléves, nappali tagozatos egyetemi képzés lesz, szóval minden nap lesz oktatás. A jelentkezési információkat február végén fogják közzétenni a SZFE honlapján és a felvi.hu-n. Írtam neki ma, hogy lehet-e tudnunk valamit a felvételi eljárásról, azaz hogy lesz-e felvételi vagy csak jelentkezni kell, mint eddig, szerintem őt ismerve holnap délelőtt már válaszol is. :)
2013. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mármint a minden nap alatt a hétfőtől péntekig terjedő időszakot kell értelmezni, hétvégén lehet pihizni, illetve nekem hazamenni, mert koleszos leszek gondolom. :) Te pesti vagy?
2013. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Írok privátot. :)
2013. jan. 27. 18:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Oké :)
2013. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az lehetseges, hogy 400 pont szukseges ahhoz, hogy felvegyenek erre a szakra? Tudjatok esetleg, hogy milyen targyakbol, milyen szintu erettsegi szukseges?
2013. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem :D De gondolom az ideiről már lecsúsztál, holnapután lesz a felvételi.
2013. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!