Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen meghatározott...

Egyetemen meghatározott órarend van, vagy mi dönthetjük fel, mikorra vesszük fel az előadásokat, azaz a nap mely pontjára?

Figyelt kérdés
A napi ütemezésre gondolok egész pontosan. Összességében, az egyes tantárgyakat nézve, gondolom csak az számít, hogy meglegyenek a kreditek a végére.

2013. jan. 23. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól függ. Orvosin például előre meghatározott órarend van, nem nagyon lehet pakolgatni a laborok beosztása miatt.
2013. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha több óra van meghirdetve egy héten azonos tantárgyból,akkor veheted fel,amikor neked jó.Csak az ütközésekkel és a telítettséggel kell vigyázni.
2013. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Orvosi lesz. Akkor ezek szerint azt nem igazíthatom az időbeosztásom szerint?
2013. jan. 23. 16:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben leesett, köszönöm még 1x.
2013. jan. 23. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:

te komolyan azt gondoltad, hogy a többszáz hallgató mind maga állítja össze az órarendet, hogy mikor milyen tárgyra akar járni és az oktatók majd futkároznak össze vissza?

természetesen ez nem így van. első félévbe, ha nagy egyetemre jársz, akkor általában van 2-3 kurzus is hirdetve egy tárgyból, azokból választhatsz, hogy melyikre akarsz járni. később mikor lemorzsolódott már a selejt, akkor már csak 1 szokott lenni. kisebb egyetemeken, meg alapból csak 1 van.

2013. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző: én az SZTE-re járok (nagy egyetem). legtöbb kurzushoz nálunk 10 vagy annál több időpontot hirdetnek meg, de a minimum az az 5. és ez később sem kevesebb, amikor a "selejt lemorzsolódik" (állítólag).


alapjáraton úgy szokott menni, hogy vannak az előadások és a gyakorlatok. az előadásnál általában 1 időpontot hirdetnek, szval azt fölveszed és az adott, nem lehet változtatni. a gyakorlati időpontokkal lehet variálni (amit már fentebb leírtam). és ez néha nem olyan egyszerű. kiválasztani minden tantárgyhoz 1 időpontot (mondjuk a 10-ből), úgy, hogy jó gyakorlatvezetőhöz kerülj és számodra is jó legyen az időpont.

2013. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. remélem, meg tudom majd oldani.
2013. jan. 24. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!