Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek a szakiskolák?

Hogyan működnek a szakiskolák?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a szakközépben szakot is, meg érettségit is kapsz, de mi van a szakiskolákkal? Ott milyen lehetőségei vannak az embernek? Milyen tantárgyak vannak?
2013. jan. 30. 17:04
 1/1 anonim válasza:
Szakközépben csak érettségit kapsz, plusz lesz nagyon sok szakmai órád, ami később megkönnyíti az adott szakma elvégzését. pl.: én pollackba jártam 4 év után volt egy érettségim és a technikusit egy év alatt megcsináltam a kettő helyett. Tehát sok alap tantárgy és mellette szakmai. Míg szakiskolában tanulsz szakmát, és azt meg is kapod 2-3 év után, az mellett pedig vannak alap tantárgyak is ami később az érettségizést könnyíti meg. Szóval felépítésében hasonló, csak kérdés milyen irányba akarsz indulni. milyenek a képességeid, mennyire vagy határozott azzal kapcsolatban mit szeretnél csinálni. Én a szakiskolát ajánlom utána érettségi és akkor már tudsz dönteni hogy szeretnél felsőfokú szakképzést, egyetemet, vagy dolgozol... Ez a véleményem, én így tudom. Remélem segítettem.
2013. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!