Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2013. szeptemberében induló...

A 2013. szeptemberében induló közgazdasági képzéseken kb. mennyi lesz a ponthatár? Lenne esélyem, vagy marad a felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés

Hoztam 2 rossz döntést, és csak most tudatosult ez bennem. Talán már későn. Egyrészt másik középiskolát kellett volna választanom, másrészt valamiből emelt érettségit kellett volna tennem.


Májusban érettségizek, de mindenből középszinten. Hogy őszinte legyek, egyik tárgyból sem érzem, hogy olyan nagyon jól sikerülne az emelt érettségi, így viszont nem merem bevállalni.

Így elbukok 50 pluszpontot. A középfokú nyelvvizsgám meg lesz addigra, de az csak 28 pont. Más pluszpontra nem igazán számíthatok.


Így nem sok esélyem lenne bekerülni ugye? Jól gondolom, hogy közgazdasági szakokon 460 felett lesz a ponthatár?


2013. jan. 31. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
460 lesz pontosan mindnél a ponthatár.
2013. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem késő valamire jelentkezned emeltezni.
2013. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudom, hogy február 15.-ig lehet jelentkezni az érettségire, de annak nem látom értelmét, hogy valamelyik tárgyból elrontsam az érettségimet 50 pontért. Főleg, hogy 2 tárgy megy igazán jól, de a duplázáshoz is kell 2 tárgy. A másik 3 tárgyból viszont nem vagyok annyira jó, mert nem is igazán érdekel. Abban sem vagyok biztos, hogy meglenne emelten a 45%, hogy megkapjam az 50 pluszpontot.

2013. jan. 31. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik két tárgy megy jól? Duplázáshoz két tárgy kell + a többletpontok. Ha az a tárgy megy jól ami felvételi követelmény (feltételezem a matek vagy ilyesmi), akkor abból mehetsz emeltre.
2013. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a matek jól megy. Viszont még fakton is csak középszintű példákat oldunk meg. A tanárommal már beszéltem, de nem ajánlja, mert 3 hónap alatt nem tudnék felkészülni rá. Azért itthon megcsináltam néhány emelt érettségit és valóban nincs olyan szinten a tudásom, hogy bevállaljam belőle az emeltet.
2013. jan. 31. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
sosem szabad feladni! ha igazán akarsz valamit, meglehet. csak sokat kell tenni érte. viszont személy szerint a 460 pontot én is irreálisnak tartom.
2013. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!