Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt így is számíthatják?...

Ezt így is számíthatják? (érettségi)

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy például, ha angol nyelvből van középszintű illetve emelt szintű érettségim, akkor a jobban sikerültnek a százalékát számítják be és megkapom az 50 többlet pontot is. Az én esetemben:

Középszint - 87 %

Emelt - 81 %

Ezek alapján, akkor nekem a 87%-kal számolnak és megkapom az 50 pontot, vagy csak akkor kapom meg az 50 pontot, ha az emeltnek számítják a 81%-os eredményt?


Előre köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 31. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet így számoltatni, vagyis nem tűnik logikusnak. Ennyi erővel mindenki elmenne középszintűre, írna egy 90%-ost, majd elmenne emeltre, írna egy 31%-ot és így megkapja a +50 pontot és a 90%-t duplázzák. Értelmét veszítené az emelt szintű érettségi többletpontja.
2013. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor kapod meg az 50 pontot, ha az emeltet számítják be pontszámításkor.
2013. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha 81-el számolnak akkor megkapod az 50 pontot, ha 87-el akkor nem kapsz érte többletpontot.
2013. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na akkor jól gondoltam én, hülye osztálytársam összezavart. Köszi a válaszokat! :)
2013. jan. 31. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!