Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A sorrend számít főiskolai...

A sorrend számít főiskolai képzéseknél?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy a megjelölési sorrend mennyire számít főiskolai képzésekre. Konkrétan én mentőtisztnek szeretnék tanulni, ugye SE-ETK-n a legtöbb a pont utána PTE-ETK és végül DE-EK. Kevés esélyt látok arra hogy bejutok Pestre, ha oda nem vesznek fel de Pécsre elég a pontom akkor oda automatikusan fel kell, hogy vegyenek ugye?

És ebben az esetben hátrányt jelent nekem, hogy nem Pécset jelöltem elsőnek? Kérlek segítsetek, mert ha nem hátrány azért megpróbálnám Pestet, de ha nézik hogy hanyadiknak jelöltem akkor inkább maradok Pécsnél



2013. febr. 2. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek az elsőre oda kell menned. Ha a másodikra igen az elsőre nem akkor a másodikra és így tovább. Nem számít más szempontból a sorrend.
2013. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha Pestet teszed elsőre és elég a pontod,akkor tökmind1 h tovább mi a sorrend.de ha Pécs az első,Pest második akkor az első helyre jelölt iskolába vesznek fel.egy pl neked van 400 pontod, Pécsre (első hely) 350 pont, pestre (második) 399 akkor is PTE.de sorrendet még tudsz módosítani a nyáron,addig még megvariálhatod.
2013. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, ilyen gyorsan.

Tehát, ha nem elég a pontom Pestre, de Pécsre igen, akkor automatikusan oda vesznek fel?

2013. febr. 2. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tehát ha Megjelölöd elsőnek Pestet másodiknak Pécset és tegyük fel 399 Pestre, 360 Pécsre a ponthatár de neked csak 370-ed van akkor Pestre sajnos nem vesznek fel viszont Pécsre igen. :)
2013. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. febr. 3. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!