Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Arany János tehetségkutato...

Arany János tehetségkutato Program?!

Figyelt kérdés
ki mit tud erröl a suliról.Mindent fizetnek vagy nekünk is kell fizetni?meg ilyesmik?h jó-e?stb....
2009. szept. 4. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkban volt egy külön osztály, az A. J. programosoknak, én nem oda jártam, szóval csak nagy vonalakban írom le amit tudok. Öt évfolyamos a képzés, az tehát nulladikkal kezdenek, az amolyan felzárkóztató év, utána kezdődik a rendes középiskolai kilencedik osztály. A programba amúgy csak halmozottan hátrányos helyzetű diákok kerülhetnek be pl: árvák vagy határmenti kis falvak lakói. Ahhoz , hogy egy ilyen osztálynak a tagja légy kötelező koliban lakni. Amúgy igen fizetnek mindent, nektek egy filléretekbe se kerül. Ami már bocsánat de tényleg felháboritó, mert végül közel se lesztek hátrányos helyzetűek. A lényeg, hogy nálunk az AJ-seket nyaranta Angliába vitték, télen sielni, tavasszal Rómába, plusz minden hétvégén tanulmányi kirándulások. Ja, zsebpénzt is kaptak. Egyébként ennek a fene nagy jólétnek feltételei is vannak pl akik megbukik a nulladik évfolyamban autómatikusan kirugják, utána pedig minden évben teljesiteni kell valami felállitott követelményt: nyelvvizsga, jogsi, ecdl. Nagyjából ennyit tudok.
2009. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb mindent tudok a témáról, mivel AJ-s suliban dolgoznak a szüleim, szóval kérdezz, ha szeretnél.
2009. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát igazából azt akarom tudni mostmár csak hogy bekerülhetnék-e?
2009. szept. 4. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Én most nyolcadikos vagyok, és a Földes Ferenc gimibe készülök, az említett szakra. Én is nagyjából mindent tudok róla, tesóm is itt végzett. Külön bankszámlát nyitottak neki, amire havonta 5000 Ft zsebpénz került (az utazásokra szánva). Folyton utaztak, bejárták egész Európát. Őszintén szólva tesóm ezt a végére már kissé unta, mindig "megbetegedett" kirándulásokra. =)

Te melyik suliba készülsz? Mert lehet, hogy osztálytársak leszünk! (ha felvesznek) =)

De vigyázz, mert már decemberben felvételi!

2009. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát a Katona Józsefbe,Vagy a Varga Katalinba:D esetleg még a Radnóti:). jo lenne:D de nem valószinű:) és hol van a földes vagy nem tom már mi a neve na szal az a asuli hol van?:D
2009. szept. 22. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Miskolcon...

Nem tudom, te hol laksz, lehet, hogy az messze van tőle...

De még a Földesnél az is jó a programban, hogy TUTI helyet kapsz a koliban, és ki sem csaphatnak onnan, amíg a szakra jársz! :P

Most veszem észre! Az nem "tehetségkutató", hanem tehetséggondozó program! =) Nem Megasztár!xDDD

(bocsi, csak egy észrevétel)

2009. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekem tehetségkutatót irt amugy miskolc eléggé messze van
2009. szept. 26. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem az tud mindent róla aki oda jár:) aki csak hall róla vagy van ott ismerőse el se tudja képzelni milyen ez :)

én most vagyok 12.es arany janis. gyönyörű kolink van de mit se ér mikor már a depresszió régeluralkodott rajtam, nyugtatókon élek. :)

az első évnek az égvilágon semmi értelme. csak kizökkensz a 8 évi tanulásból, és elbaszol egy évet. sok minden ingyen van, de nagyon meg kell dolgozni mindenért. a kolinevelőket elviselni maga a pokol. olyan mint egy börtön ahonnan lehetetlen kijutni. nem beszélve a szilenciumokról ami felér egy kínzással. egy 3asért úgy leszidnak h azt se tudod hová süllyedj szégyenedbe. nem ismerik az emberséget, engem spec tönkretettek. aludni se lehet a koliba a sok nem normális miatt.

én senkinek sem ajánlom a programot. 5 év alatt kapsz egy érettségit és rengeteget szenvedsz. nekem már pánikbetegségem is kialakult a túlzott szigor miatt. ha nem vagy kitűnő, nem is vagy ember... olyab rossz látni h mindeki mehet suli után haza, én meg bezárva egy épületbe üljek önosmeret meg tanmód órán aminek semmi értelme. ha jót akartok nem jelentkeztek ide

2013. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!