Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány százalékot kell elérnem...

Hány százalékot kell elérnem írásbeli érettségin ahhoz, hogy mehessek szóbelizni?

Figyelt kérdés

2012-ben 10%-tól lehetett menni, most az új rendszerben 15%-tól lehet? És még annyi, hogy szerintetek, ha most elkezdek tanulni fel tudok készülni normálisan? Mert csinálgattam érettségiket és 20-30 pontokat értem el.


Köszi a válaszokat!


18F


2013. febr. 6. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyarból ha tudod a tételeket, akkor abból már össze tudsz hozni egy kettest simán. Töriből csak az atlaszból meg józan paraszti észből megvan a kettes, de ha tételeket is tanulsz, akkor 3-4 is lehet. Idegennyelvből ha tudod a témákat, akkor megint simán megvan legalább a 3-as.


Mi itt a probléma? Rengeteg időd van még, a 20%-ot pedig majdnem 0 készüléssel is el kellene tudni érni, olyan nevetséges feladatokat is tesznek bele.

2013. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor, ha megtanulom írásbelire az összes szóbeli tételt azzal fel lehet készülni, hogy ne bukjak meg ugye?
2013. febr. 6. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, azokkal megszerzed az alap tudást az elégségezhez, de tényleg rengeteg olyan feladat van, amiket még az ovis is tud kb, tehát ingyen pont. Ne parázz ennyire! :-)

Mindenesetre ajánlott még csinálni a korábbi érettségi feladatokat, de nem csak egyszer! Akár egy feladatlapot megcsinálhatsz 3-4-5 alkalommal is, a lényeg, hogy berögzüljenek az egyes feladatok megoldási menetei (elsősorban ezzel most a matekra céloztam).

2013. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :) Én ha már rá gondolok gyomoridegem van, a törit még nem is próbáltam atlasszal megírni, de legjobban az angoltól félek meg a matektól... Eddig halogattam, de itt az ideje intenzíven készülni azthiszem.
2013. febr. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!