Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a biokémia/biof...

Mennyire nehéz a biokémia/biofizika orvosin?

Figyelt kérdés
Először is nem tudtam normálisan feltenni a kérdést, bocsi, szóval arra lennék kíváncsi hogy mennyire boldogultok a fizikával ha kémiából érettségiztetetek emelt szinten, illetve fordítva, a kémiával, ha fizikából érettségiztetek? Tudom hogy ami x-nek nehéz, az lehet nekem könnyű és ami y-nak könnyű az nekem nehéz, de kíváncsi vagyok. A válaszokat előre is köszönöm!
2013. febr. 6. 17:12
 1/4 reptoid ***** válasza:

A biokémia az nem első féléves tárgy szokott lenni, inkább orvosi kémiával indítanak.

Egy emelt kémiásnak az orvosi kémia nem olyan vészes azért, persze tanulni kell, de nagy előny. Ezzel szemben, ahogy én tapasztaltam, a kémiásoknak közük nincs a fizikához, nagy szenvedés sokuknak.


Én fizikával mentem, így a bifiz nem volt egy nagy durranás. Kémiához viszont közöm nem volt, évek óta nem tanultam már akkor. Az elején nagyon rossz volt, de aztán a fizikás alapok miatt is megértettem viszonylag könnyen mindent, de a szerveskémia millió képletét megtanulni nem volt túl egyszerű.


Én a fizikát ajánlom, mert rengeteg folyamat megértését megkönnyíti a fizika miatti gondolkodásmód, de mindenképpen tanulj mellé kémiát is, hogy tudjad elsőre is, mi az a hidrogénkötés stb :D

2013. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én fizikából érettségiztem, a kémiához nem sok közöm volt. Mondhatni, hogy közelített a tudásom a nullához (utáltam is, a tanáraim sem voltak jók).

A fizikával nem volt gondom. Könnyen megértettem, mivel fizikából emeltes fakton voltam, bár csak középszintűt csináltam.

A kémiával viszont megszenvedtem. Először orvosi kémia volt (az nagyjából az emelt kémia anyag kisit kiegészítve)...hát szorgalmasan hozogattam ki a könyvtárból a középsulis kémia könyveket:D

Több erőfeszítésembe telt felkészülni, mint annak, aki érettségizett. Viszont mivel féltem, jobban felkészültem. Így a demókon sem és a vizsgán sem buktam (3-ast kaptam félévkor), pedig volt jó pár ember, aki érettségizett kémiából, mégis bukott.

Év végén pedig már 4-est kaptam.

A bikém másodéves tárgy, annak szerintem nem sok köze az alap kémiához. Mármint anélkül is el lehet vele boldogulni. Első félévben megajánlott négyesem volt (az egész évfolyamon - kb. 200 ember - 15-en kaptak megajánlott 5-öst, 15-en 4-est), a szigorlatom meg ötös lett.

2013. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
emelt biosz, közép kémiával jöttem. Az orvosi kémia könnyű volt, semmi kreativitást nem igényel szerintem. A biofizika nagy falat volt, sok energiát igényelt, de megküzdöttem vele a 0-ról. Mindkettő ötös lett.
2013. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

emelt kémiával és biosszal jöttem. Hát, érdekes módon nekem a kémia ment nehezebben, a fizikához korábban közöm nem volt, gyűlöltem. Aztán mégis a biofizika lett a kedvencem :)

Ha rendesen tanulod évközben mindkettőt, akkor nem lehet gond.

2013. febr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!