Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben különbözik az átlag, a...

Miben különbözik az átlag, a kumm. átlag, és mi az az ösztöndíj index?

Figyelt kérdés
Az átlagok gondolom max 5,0-ra jöhetnek ki, de az ösztöndíj index mennyi lehet? És mikortól jár ösztöndíj?
2013. febr. 9. 15:47
 1/9 reptoid ***** válasza:

Elég csak meggugliznod mindegyik kifejezést, és már meg is látod a kiszámítási módjukat. Ha picit bele is gondolsz, hogy milyen műveleteket is végeznek egyiknél-másiknál, rájöhetsz, nem is feltétlenül 5.0 a maximum.

Ösztöndíjat a tanulmányaid miatt adhatnak, így nyilvánvalóan az első egyetemi féléved után folyósíthatják először.

2013. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom 2,8-as indexre nem jár ösztöndíj... :D Úgyhogy akkor nem is nagyon számolgatok, engem nem érint a dolog. Köszi!
2013. febr. 9. 15:56
 3/9 reptoid ***** válasza:

Nem biztos az.


Az ösztöndíjakat a legtöbb helyen úgy adják, hogy az átlag szerint sorba rendezik a diákokat, aztán a felső 40-50% fog kapni ösztöndíjat. Tehát minden második ember nagyjából. Ezután pedig a felső 50%-ot osztják be újabb sávokra, és minél fentebbi sávban van az ember, annál több pénzt kap. Magyarán az egész csak rajtatok múlik, ha sok évfolyamtársadnak is hasonló vagy rosszabb lett az átlaga, akkor simán kaphatsz.

2013. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. febr. 9. 16:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami. Az egész évfolyam önköltségesen van. Így is jár, nem csak államisok kapnak ösztöndíjat?
2013. febr. 9. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez abszolút szakfüggő, hogy hol mekkora átlagtól adnak ösztöndíjat. Nálunk tavaly 1,9-re már megadták a minimumot, mert infós szakról van szó (a kettesért is vért kell izzadni).

Önköltségesek nem kapnak.

2013. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor főleg felesleges ezután kutatnom. Köszi.
2013. febr. 9. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:
TO, tvsz, suli weblapja
2013. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Suli honlapján semmit nem találtam, TVSZ-ben csak annyi volt hogy ilyen meg ilyen jogszabályok alapján ez meg ez kap ösztöndíjat, semmi konkrét, meg hogy majd később lesz elbírálva. Szóval semmit nem tudtam meg belőle. TO-ra meg ezért nem megyek be, így már tényleg nem fontos, úgysem kapok egy forintot se. :D
2013. febr. 10. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!