Az ELTE jó egyetem?

Figyelt kérdés
Az Eltére szeretnék menni, de sokan mondják, hogy már csak a hirneve van,hogy csak szívatják a diákokat, és arra mennek, hogy kirostálódjanak, nem arra, hogy megtanítsák őket. Ez igaz?

2013. febr. 12. 10:37
1 2
 11/14 anonim válasza:
83%

Csak a hírneve van? Ezzel nem értek egyet.

A tanáraink 90%-a PhD-t végzett, ki Hollandiában, ki Kanadában, ki Oroszországban, ki az USÁ-ban. Rengeteget publikálnak, tudományos munkát végeznek, kutatnak. Volt aki elugrott Dél-Amerikába egy hétre konferenciára. Minőségibb oktatáshoz mi kéne még? Minden tanár profi a szakterületén, és elismert szakember.


Szivatják a diákokat? Jogos, de ez nem igaz a tanárok 90%-ára. Van, aki szivat, de nem a túlnyomó többség.


Kirostálásra mennek? Igen.

Ha mindenkinek 3 év után adnának egy BSc diplomát, aztán 2 év után még egy MSc diplomát is, akkor nem lenne értéke az egésznek.

2013. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
szia, te biológiára jársz? lenne pár kérdésem még Eltéről :)
2013. febr. 16. 15:36
 13/14 anonim ***** válasza:

#11: Hogy mi kellene a minőségibb oktatáshoz? Mondjuk nem ártana minőségi oktató, minőségi intézményrendszer, minőségi vezetőség, minőségi kampusz és sok minden más. Sosem állítottam, hogy az ELTÉ-n az okktatók ostobák lennének, ezért nem is kell meggyőzni, hogy hány PhD. és tudományos publikáció jut egy főre, mert mellékes. Arról sem írtam, hogy engem zavarna, hogy az oktatók (állításod szerinti) 10%-a szivat, vagy hogy kirostálódnának az emberek, bár lehet, hogy a választ nem is nekem írtad.

Mindemellett ha komolyan érdekel, hogy mitől lenne értéke az egésznek (távolról nem attól, amit leírtál), akkor szívesen leírom.

2013. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

#11: Hiába vagy "ELTE-rajongó", bármit írhatsz, egy egyetem minden területen sosem lehet kiemelkedően jó színvonalú. Az ELTE-nek is vannak gyenge részei, mint ahogy minden felsőoktatási intézménynek. Ebbe bele kéne törődnöd.


ui.: Dobálózhatsz azzal, hogy állítólag a tanáraid nagy része külföldön végzett PhD-t, de még Amerikában is vannak gyenge felsőoktatási intézmények. Mi garantálja, hogy ott minőségi oktatást kapott az illető? Semmi. Mert addig oké, hogy jól hangzik, ha valaki Kanadában végzett, attól még lehet h.lye.

2013. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!