Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem Passzív félév?

Miskolci Egyetem Passzív félév?

Figyelt kérdés

A gondom a következő, 2006 ban iratkoztam be az egyetem Jogi karára, megcsináltam két félévet, minden vizsgám sikerült, munka miatt külföldre kerültem és nem passzív félévem lett, jött a következő félév, nem iratkoztam be, mivel nem is tudtam haza sem menni, erre állítólag automatikusan passzívvá tett az egyetem, node ez 2008 szeptemberében ismét nem iratkoztam be, ki is küldték az indexem és azt, hogy hallgatói jogviszonyom megszűnt az egyetemen, DE 2008 szeptemberével aktívvá tették a félévem, mondván, hogy ha kétszer nem iratkozom be, akkor harmadjára már nem lehetek passzív ! Arra hivatkoznak, hogy én állítólag küldtem egy emailt, hogy aktívvá akarom tenni a félévem ???! ÉS most követel az egyetem rajtam 150 ezer forint tandíjat ?!

Hol a fenébe tudnék én ennek utána nézni, hogy ha én nem írok alá semmilyen tantárgyfelvételi lapot , se következő félévre beiratkozási lapot , akkor hogy tehetnek aktívvá az neptunon, mivel jól tudom, hogy ott az egyetem aktívvá tehet?! Mivel bárki neptunába ők be tudnak menni,ez evidens ?

Szerintetek ???



#beiratkozás #passzív aktív félév
2013. febr. 13. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy követelheti rajtad a tandíjat? Alapból aki X ideig nem fizeti be a tandíját, kirúgják vagy passzívvá teszik. Én is jogra járok, én is Miskolcra. Ha nem iratkozol be bizonyos ideig az egyetemre, akkor a passzíválás után már a hallgatói jogviszony megszűnése következik. Hívd fel a TO-t hogy itt valami tévedés történt, és bizonyítsák be h te valóban küldtél nekik papírt h aktívvá akarod magad tetetni. Elvileg minden iratot megőriznek ami a hallgatótól származik, mindenkinek van külön aktája. Abszolút nem jogos a követelés.
2013. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ez az, nem iratkoztam be, nem vettem fel tantárgyat, akkor mire fizessek ? SEMMI PAPÍRT NEM ÍRTAM ALÁ ! Akkora mire követelőznek ? Már ott tartunk, hogy Közjegyzői fizetési meghagyást küldtek ki ! Fizessek egy olyan szolgáltatásért, amit nem vettem ígénybe, mert nem akartam ?!
2013. febr. 13. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, az lesz a legjobb hogyha bemész h mutassák meg az arra a félévre vonatkozó beiratkozással kapcsolatos papírjaidat. Jelen esetben nekünk most lekell adni egy bejelentkezési lapot, nyilatkozatot tárgyelvételről, gondolom vmit nektek is kellett annó csinálni, bizonyítsák be h valóban bejelentkeztél. Ha perre viszik az ügyet, remélhetőleg úgyis kiderül a turpisság, bár most ott tart az egyetem, h mivel új dékán lett, már mindent csinálnak csakhogy pénzt nyúzzanak le a hallgatókról/volt hallgatókról...
2013. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A közjegyzői levélben, amire ugye reagáltam , hogy nem tartom a követelést jogosnak nem is válaszoltak még .... abban azt írták, hogy én emailben jeleztem, hogy tovább akarom folytatni az egyetemet ?! Kivagyok, én ilyen emailt nem írtam és ha írtam volna is, akkor az egyenlő lenne egy hivatalos általam aláírt dokumentummal ? Mert még ha fax lenne és aláírtam volna ... de így .

Persze, nekünk is volt jelentkezési lap és tantárgyfelvételi lap, amit meghatározott időre vissza kellett küldeni aláírva, vagy bevinni személyesen.

Az a bajom ezzel az utazgatással, hogy ha én haza megyek, többe kerül, mint 150 ezer forint :O

Kapják be, már ha kigondoltam !:D

2013. febr. 13. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:
bemész mondod hogy nem fizeted be és kiiratkozol. Pont.
2013. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a miskolci egyetem jogi kara, nem éppen az emberségéről híres mostanában. Nem fizeted ki, és kész, vagy hívd fel őket.
2013. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyien írtok, igazából már kiiratkozás megszűnt, kaptam egy levelet, hogy hallgatói jogviszonyom megszűnt és visszaküldték az indexet is ! Írni fogok egy meghatalmazást, hogy elmenjen valaki a családból és megnézze, lemásoltasson náluk mindent, hogy az aláírásommal ott nem igen találnak az ő általuk adott félévre beiratkozást !
2013. febr. 13. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!