Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a CRYTEK-nél szeretnék...

Ha a CRYTEK-nél szeretnék dolgozni mint játékfejlesztő akkor Mérnök informatikusnak érdemes tanulni? Pannon Egyetemen

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 14:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Itthon gyakorolnám folyamatoosan a programozást .. De nem szeretnék több száz km-t menni egy iskola miatt. És a Pannon Egyetem nem a legszarabb Egyetem magyarországon és elég híres a müszaki részéről! És mivel van Nagykanizsán is van egy Kampusza ezért érdemes lenne kitanulnom!
2013. febr. 14. 14:25
 2/2 anonim válasza:
Sajnos teljesen mindegy hol tanulsz, az országban sehol nem kapsz olyan képzést ami felkészítene a játékfejlesztésre. Hidd el, tapasztalat. Végzős vagyok Pannon Egyetemen, azt kell mondjam maga az egyetem alapvetően nem rossz választás (legalább is a többi sem jobb...), de az, hogy milyen szakra mész semmit nem jelent. Egy a lényeg: tanulj meg igazán jól programozni. Ezt viszont csak otthon egyedül tudod megtenni, mert még a programozást sem tanítják meg olyan szinten amit a munkaerőpiac megkövetelne, a játékfejlesztés pedig legjobb esetben is max szakkör-színvonalú dolog. Egy jó munkáltató csak azt nézi, hogy mit tudsz a gyakorlatban, ezen kívül max az egyéb érdekesebb referenciáid jelenthetnek valamit, maga a diploma nagyon sokad-rangú. Ezek alapján a proginfót javasolnám, mert ott tudsz a legkevesebb felesleges tárgy tanulása mellett minél jobban megtanulni programozni. Egyébként az egyetemen mindenkit a mérnök infóra akarnak rábeszélni, de elég sok ember ott hagyja. Ha érdekelnek a villamosmérnöki dolgok is, akkor menj mérnökre, ha nem akkor proginfó. Persze ha komolyabban érdekelnek a gazdasági dolgok, akkor a gazdinfó is jó lehet. Egy biztos: ne hagyd magad rábeszélni olyan szakra aminek nagy része nem érdekel, mert előbb-utóbb ott fogod hagyni.
2013. okt. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!