Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen főiskolai-egyetemi...

Milyen főiskolai-egyetemi szak létezik, ami vezetéssel, managementtel, leadershippel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Egy nagyvállalatnál dolgozom, szeretnék idővel feljebb lépni, ezért szívesen végeznék olyan iskolát, ahol tanítják azt, hogy hogyan kell beosztottakkal bánni, konfliktuskezelést, projektvezetést, prezentációt tartani, stb. tehát ilyen tipikus vezetői tevékenységeket.

Milyen szakot javasolnál?



2013. febr. 14. 21:11
 1/3 delusion ***** válasza:
100%

Szigorúan a kérdésre válaszolva - nyilván - a gazdmen jöhet szóba, amit a sok genius le fog büfézni, de nem sok jelentősége van a te szempontodból, ha már adott a biztos, fix állásod.


Ha ez "megvan", akkor MBA vagy vezetés és szervezés. De az egészhez hozzátenném, hogy az általad említetteket szinte bármelyik üzleti képzés keretében oktatják.


Hogy hol érdemes ezeket a képzéseket elkezdeni, arról inkább nem nyilatkozok, mert úgyis csak rákontráznának.

2013. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed, logikusnak tűnik.

Amikor azt írod, hogy "Ha ez "megvan", akkor MBA vagy vezetés és szervezés" - ez alatt mit értesz? Van olyan masters képzés, hogy "vezetés és szervezés"?

2013. febr. 14. 22:55
 3/3 delusion ***** válasza:

MBA, mint Master of Business Administration, ezt gondolom tudod.


Vezetés és szervezés MSc pedig van! Én pénzügyes vagyok, nem annyira érdekel a menedzsment, de mindig is a vezetés, szervezés tervezés és ellenőrzés folyamatáról szólt az, ezért gondoltam hogy valószínűleg releváns lehet számodra.


Még a Vállalkozásfejlesztés is témába üthet.


Hogy melyik "jobb", melyiket éri meg elvégezni, az gondolom a munkáltatód beállítottságától is függ, én nem tudok erről nyilatkozni sajnos.


De a gazdment is átgondolhatod, mert "normális helyeken" a legtöbb üzleti képzésekben (legyen az psz, km, gm turizmus) azért esik ezekről szó, vagy legalább részhalmazukról. Megértem, hogy jó vezető szeretnél lenni, de ha mondjuk psz-t csinálsz, és arra ráhúzol egy számvitel MSc-t, az is kiváló. Ha fix helyed van, hosszútávon gondolkozol (és ők is), akkor azért könnyebb eldönteni, h mit érdemes megcsinálnod.


Én még zöldfülű vagyok a munkaerőpiacon (sőt, még ott se vagyok), de szerintem a főnököddel, feletteseiddel vagy munkatársaiddal is konzultálhatnál ezzel kapcsolatban valamit. Vagy, ha nem akarod felhozni (megérthető), akkor utánanézhetsz, hogy mit végzett x ember.

2013. febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!