Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen iskola...

Szerintetek milyen iskola lenne számomra megfelelő a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek ilyen tanulmánnyal melyik iskola típusba menjek továbbtanulni? (Gimnázium, Szakközép, Szakiskola.)


A félévi jegyeim:


Magyar nyelv: 4

Irodalom: 5

Töri: 5 ("Dicséretes ötös" azaz csak 5-ösöm volt.)

Angol: 5

Matek: 3

Informatika: 5

Fizika: 4

Biológia: 3

Kémia: 3

Földrajz: 4

Ének: 4

Rajz: 5

Tesi: 3 (Egy szerencsétlen vagyok, bevallom!)

Mozgókép és média ismeret: 5 ("Dicséretes ötös")


Én személy szerint érzek magamban ambíciót és hajlandó vagyok tanulni és minél nagyobb szintre fejlődni csak az a kérdés hogy ilyen tanulmánnyal vajon sikerülhet e. Egyébként nem vagyok túl informált a témában mivel nincs nagyobb testvérem csak kisebb és a szüleim sem jutottak többre a Szakmunkásnál sajnos. Én minden képpen szeretném a legjobbat elérni amit csak tudok. Ugye úgy tudom Gimnázium után szinte muszáj a fősuli/egyetem, a szakközépből lehet tovább menni is vagy már rögtön dolgozni, és a szakmunkás az amikor csak egy szakmát kapsz. Nahát most személy szerint Szakmunkás az semmi képen nem szeretnék lenne, annál többre vagyok képes szerintem szóval maradt a Gimi vagy a Szakközép. Szerintetek boldogulnék Gimiben és utána el tudnám végezni a Fősulit/Egyetemet vagy Próbáljam meg a Szakközepet és majd el dől tudok e tovább menni. Én szívem szerint ahogy elmondtam már a legnagyobbra törekednék vagyis a Gimire.


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. febr. 14. 22:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és a felvételim az Matekból 17 pontos lett, Magyarból 34. Amint látjátok igazából csak a Reál tantárgyakkal van egy kis bajom, főleg a Matekkal. Bár ebben a félévben szerintem már feltornázom 4 esre mint tavaly.
2013. febr. 14. 22:22
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szerintem simán lehet ez egy gimi,legalábbis a mi városunkban simán mennek 3.5-ös átlag alatt is gimibe, csak nekik nincs motivációjuk,mint neked :) És te simán 4-es átlag körül is vagy. Ha gimiben végig tartanád ezt a szintet,akkor remélheted a legjobbakat,de ha elkallódsz,mint sok más gimis akkor nem sok esélyed lesz rendesen elvégezni főiskolát vagy egyetemet... Ha a matek zavar segíthet egy matektanár, a többihez csak szorgalom kell.Szerintem nézz ki egy aránylag jó gimit,ha a felvételi és a jegyeid alapján nem vesznek fel akkor valószínűleg a szakközép maradt,de abból nézhetsz komolyabb szakokat,mint például közgazdaság vagy informatika,ha érdekel,itt még akár más tanulni vágyó társaságokba is keveredhetsz ..:D
2013. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!